MUHALEFETİN TEST TEPKİSİ

17 Kasım 2020 16:56 / 1702 kez okundu!

 

 

Külliye’de adli yıl açılışı için düzenlenen törene davet edilen, protokol dahil tüm davetlilerden Kovid-19 testi isteniyor. CHP Genel Merkezi’ne de gönderilen belgede Kılıçdaroğlu’na test yapılarak sonucun iletilmesi gerektiği belirtiliyor. Sen misin bu ayrıcalıklı zümrenin temsilcisinden test isteyen!

 

****

 

MUHALEFETİN TEST TEPKİSİ

 

Külliye’de adli yıl açılışı için düzenlenen törene davet edilen, protokol dahil tüm davetlilerden Kovid-19 testi isteniyor. CHP Genel Merkezi’ne de gönderilen belgede Kılıçdaroğlu’na test yapılarak sonucun iletilmesi gerektiği belirtiliyor. Sen misin bu ayrıcalıklı zümrenin temsilcisinden test isteyen!

CHP Grup Başkanı, adeta çıldırmış gibi ekranlarda bağırarak şunları söylüyordu:

"Şu hadsizliğe bak. Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı’na "testini yaptır, yolla!" diyor. Bu bir hadsizlik, bu bir terbiyesizlik. Buradan uyarıyoruz. AKP ve onu yöneten küstah akıl, bir daha CHP'ye davetiye yolladığınız herhangi bir yere böyle bir hadsizlik yapmayacaksınız. Ya davetiye yollamayın ya bu rezilliği yapmayın. Bu terbiyesizliği, yok hükmünde kabul ediyoruz ve çiğniyoruz. O sarayı yöneten küstah aklın, iğrenç yaklaşımlarından yaka silkiyoruz. Bunlarla siyaset yapmak zor…… " diyerek gönderilen belgeyi de yırtıyordu.

Sonra da sosyal medyada şunları yazıyordu: "Ana muhalefet partisinin Genel Başkanı’na "testini yaptır yolla" diyorlar. Böyle bir hadsizlik var mı? Bir daha böyle bir hadsizlik yapmayacaksınız! Bu saygısızlığı yok hükmünde kabul ediyoruz, bu terbiyesizliği reddediyoruz!!!"

Bu davranış biçimini sokakta veya trafikte görebiliriz. Fakat bunlar ülkeyi yönetmeye talip ikinci parti. Henüz küçük komplekslerini yenememiş, “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” diyenlerin tavrıyla mı ülke yönetecekler? Tüm dünyada alınan bu tedbirlerin, söz konusu onlar olunca esnetilmesi mi gerekiyor. Bu bilinçaltlarının çok bariz dışa vurumu değil de ne?

Söylenen sözlerin satır aralarındaki, hazımsızlık, hasetlik ve muhatabını hakir görme durumu okunmuyor mu sanılıyor? (Konuşmanın tamamında “sen kimsin!” ifadesi de var.) Bu kafa ile ülkenin hangi ciddi meselesinde çözüm üretecek muhalefet partisi?

Üstelik bu tavırdan birkaç gün sonra Kılıçdaroğlu’nun temas ettiği başta danışmanı olmak üzere, avukatı ile bazı vekillerin testi maalesef pozitif çıktı. Mecburen Kılıçdaroğlu da test yaptırmak zorunda kaldı. Testin negatif çıkmasına sevinirken, arkadaşlarına geçmiş olsun diyoruz.

Beslenen kin ve nefret çok fazla hata yapmaya neden olmaz mı? Akıl, mantık, tutarlılık uçup gitmez mi bu derece öfkeyle? Erdoğan takıntısının, artık kendilerine ciddi zarar verdiğini göremiyorlar mı?

Düşülen durumu, şu sosyal medya paylaşımıyla kotarmaya çalışan Grup Başkanı Özgür Özel’in asabi tutumunun kime ne faydası oldu acaba?

“CHP lideri test yaptırır mı?
- Evet.

Ne zaman?
- Kurallar gereği semptomu varsa ya da pozitif teması varsa.

Sonucu kiminle paylaşır?
- Whatsapp’tan sarayla değil tüm halkımızla.

Saraydakiler ne yapar?

- Sınırsız küstahlık ve kuralsız, sınırsız ve müsrifçe test...”

Bunu yazan “eltim-görümcem” değil; bir siyasetçi olan Özgür Özel.

İsyan değil ama Allah’ım çok mu görüyorsun bize ergenlik sorunlarını aşmış yetişkin gibi davranan bir muhalefet partisini!

 

Güldalı COŞKUN

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.