HEZİMET HİZMETE GALİP ÇIKTI

10 Nisan 2024 00:18 / 250 kez okundu!

 

 

"İzmir ilk defa bir atom karınca yakalamıştı. Sevgi, ilgi, proje, hizmet anlayışı ile sıcacık, samimi bir kişi... Hamza Dağ'ın seçimi kaybetmesi İzmir'in kaybı oldu gerçekten. Parti amblemini kullanmadı diye bolca çekiştirilen Dağ, İzmir’de oylarını artırdı Ak Partinin."

 

***

HEZİMET HİZMETE GALİP ÇIKTI

 

4/4 lük bir yorum olamaz bu ama kıyısından köşesinden tutarsak sanırım kırışıklar açılır ve önümüze yine de bazı ip uçları serilir.

Seçimde Urla’da okul sorumlusu olarak görev yapmak çok kolay olmadı. Ak Parti ve MHP seçmeni, müşahiti, gönüllüsü oldukça kıttı; ya sonucu tahmin ettiklerinden ya da seçim yorgunluğundan, sandık başında sorumluluk alacak insan yok gibiydi. Hadi CHP’nin beyaz kalesi burası ya diğerleri, tarafsızlığı şaibeli olan Oy ve Ötesi de yoktu. 

Geçen seçim 200.000 bin kişiye görev veren batı bu sefer pek de kimse bulamamış, bulduğunu da İstanbul, Ankara'ya yetirtmiş anlaşılan.

Bu seçimde muhalefet adına kimler vardı bilir misiniz?  DEMliler elbette. Tüm muhalefeti temsilen piyasadaydılar. Tehditkâr halleri, kaba saba davranışları ve Ak Partililere mesnetsizce, 'hırsızsınız, memleketi soydunuz' diyerek hakaret etmeleri gerçekten trajik ve komikti. Suç kimde? PKK lı teröristlerin ve uyuşturucu, silah kaçakçılarının sofrasından artıklarla beslenen tayfanın kuyruğunu dikeltenlerdeydi suç. Ükemizi ortadan ikiye bölmekle tehdit eden, yıllardır 30-40 bin insanımızı şehit eden, yutan bu acımasız terör örgütü, karanlığın içinden CHP’ye ve diğerlerine hangi feneri yaktı da bu hain ışıkla hipnotize oldular diye sorarsanız; yıllardır halk partisi diye elitlerin partisi olmaktan ve de sürekli yenilmekten bıkmış olan, batının melek kanatları altındaki kategorik muhalifler kör duyar, sağır görür ama bu arkadaşların hiç umurunda olmaz. Ya memleketi anlamakta, esas hikayeyi öğrenmekte hiç acelesi de, meselesi de, niyeti de olmayanların kirli, gizli, aşikâr her türlü ittifakına göz yumanlara ne demeli? 

NASIL DEĞİŞTİ BU SAFLAR?

Uzunca bir zaman Kürtlerle hiç bir organik bağ kuramayan elitler, ne ara Kürtlerin değil terörün ve bölücülerin tarafına geçti? Bu savrulma büyük bir akıl tutulması, sorumsuzca ve mantıksızca. Zamanında biz gerçekten doğuda terör belasından kurtulalım diye adım attığımızda ve Diyarbakır Belediye Başkan'ı ile görüşme ve buluşma çağrısı yaptığımızda vatana ihanet ile yargıladı bizi CHP. Şimdi ise neredeyse bitme noktasına getirilmiş olan bu örgüte güzellemeler yapar oldular. Flörtöz hareketleri ile bu işin adına yalancı aşk demek yerine "kent uzlaşısı", "Türkiye ittifakı" demek zorunda kaldılar. Öyle DEMeyin her bir oyun hesabını kesecek, diyetini ödetecektir emperyalistler ve onun ittifakları. Bir kere her ortaya çıkıp da kazandık dediklerinde mutlaka önce DEM den başlamaları şart. DEMli oylarının bedeli çok büyük olacak. Bu vebalin altında yıllarca kıvranacaklar. Hep kısa vadeli hesap yapıyorlar. Nefretleri uzun vadeli, sevgileri kısa ve ziyankarca.

Hakan Bayrakçı gibi başarılı analistler nasıl doğru tahmin edebiliyor seçim sonuçlarını?

Çünkü her bir oyun kaynağı sorgulanabiliyor, her sandık her iiçe, köy, şehir kendini ele verirken elbette bilimsel bir tahmin ortaya çıkıyor.

CHP seçmeni gitmez sandığa dedik ama Ak Parti ve MHP gitmedi.

CHP seçmeni DEM'in tuzağına hepsi birden düşmez dedik, düştüler.

İYİ Partililer CHPlilerin kuyruğuna yine yapıştılar.

Ankara'da hiç bir hali sevimli olmayan ABB adayı bir iştah yaratmadı seçmende.

İstanbul'da Murat Kurum çok isabetli bir adaydı. Ancak o da kafa karıştırıcı pek çok reklamın, yanlış kampanyanın, kötü iletişimin, SİSTEM’li kurbanı bence.

Sanki pek çok reklam ajansından tanıtım için teklif almışlar da hiç birine güvenemeyip bütün ıvır zıvır, iyi, kötü güçlü, zayıf ne kadar ne varsa hepsini halkın üzerine boca etmiş gibiydiler. Sonuç hezimet! Hizmet kimin umurunda?

HEZİMET HİZMETE GALİP ÇIKTI

İzmir ise ilk defa bir atom karınca yakalamıştı. Sevgi, ilgi, proje, hizmet anlayışı ile sıcacık, samimi bir kişi, Hamza Dağ'ın seçimi kaybetmesi İzmir'in kaybı oldu gerçekten. Parti amblemini kullanmadı diye bolca çekiştirilen Dağ, İzmir’de oylarını artırdı Ak Partinin. Mesele kente hizmet getirecek olan büyükşehir belediyesinin devletle, hükümetle savaş içinde değil uyum içinde çalışabilme prensibidir bence. Aynı partiden olması elbette bu açıdan epeyi kolaylık sağlayacaktı, yoksa her yerin kendi bütçesi ve devletin katkısı zaten var. Başarısızlığın suçunu başkasına atmak dururken kim kendine toz kondurur?

Hezimetin hizmete galip gelmesini biz yıllarca yaşadık İzmir'de. Yine yaşayacağız alıştık buna. İsveç sendromu mu yoksa derinlik sarhoşluğu mu bu?

BİLEMİYORUM, BİLMİYORUM. Hiç bir şey 4/4 lük değil, anlatım hep eksik o yüzden.

04/04/2024

Pervin MISIRLIOĞLU E.  

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.