SEÇİM ÖNCESİ NOTLAR

28 Mayıs 2023 00:31 / 240 kez okundu!

 

 

"PKK terör örgütü, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı olmasını neden istiyor? Bu seçimin sonucunu etkileyecek temel soru sanırım buydu. Seçmenler bunu oylayacak, Türkiye kmazanacak."

***

SEÇİM ÖNCESİ NOTLAR

Bir seçimde siyasi partilerin önümüze koyduğu çözüm önerilerine bakarak karar veririz. Bunlar; sosyal, siyasi ve ekonomik başlıklar altındaki çeşitli içeriklerdir. Farklı ideolojik yaklaşımların çeşitli çözüm seçenekleri olur, ona göre tercihte bulunuruz. Normali budur.  Fakat bu kez bariz bir şekilde, farklı bir şeyi oyluyoruz gibi hissediyorum. Siyaset değil de sanki iyilik ve kötülük; merhamet ve acımasızlık yarışıyor. En azından ben bu noktadayım. Kötülüğün bu kadar sıradanlaşması canımı yakıyor.
 
Düşene bir tekme daha vuracak kadar kötü olan insanlara prim vermeyin, vermeyelim! Lütfen! :(

***

Hani masada olan ama hem de olmayan, ya da altında mıydı; yok yok masanın örtüsü de olabilir!. Ay her neyse; HDP ve bileşenlerinin sayfaları çok eğlenceli! Yeni ittifak ortakları Özdağ'ı duyunca, ortalık karıştı.  Yetkili kurulları toplanmış istişareden sonra kararlarını açıklayacaklarmış! Bunların peşinden gidenler, evdeki bulgurdan da olacaklar. Ne yazık ki genellikle genç Kürt çocuklarını kandırmakta hayli marifetliler. 

***

CHP'li gazeteci Şaban Sevinç'in (aşağıda) yaptığı yorum çok üzücü. Sırf kişisel nefretleri yüzünden ve etrafındaki gaz verenlere uyarak, kendilerine en büyük kötülüğü yapan DEVA, GELECEK ve SAADET Partileri için çok acı. İşte muhterisliğin sonu budur. Liderleri siyaseti bırakıp, terapi alsalardı daha mutlu olabilirlerdi. Meğer "Siyasi Sığınmacılar" mış!! :((

"Seçmende hiçbir karşılığı olmadan CHP’den 10 ve 14 milletvekilliği alan siyasi sığınmacılar, Ümit Özdağ ile anlaştı diye twitterdan Kemal Kılıçdaroğlu’na itiraz ediyorlar.

Hala kendilerinin farkında değiller. 

Bi susun da.
Adamı rahat bırakın!"

***

"Yurt dışında yaşayanlar, oralardaki sosyal demokratlara oy veriyor, burada niye öyle değil." diyorlar. Yorumlar, yorumlar... Maalesef, hakaret, aşağılama ve hakir görmelerin ağırlıklı olduğu yorumlar.

Hiçbirinin aklına CHP'nin sosyal demokrat olmadığı, tam tersine Batı'nın sağ ve faşist partileriyle örtüştüğü gelmiyor. Hadi sıradan insanların gelmiyor; bunların sosyal bilimcileri nasıl anlamıyor hayret!

Kendisini bilmeyen ve doğru tanımlamayan, yerini, haddini hatta ne istediğini dahi bilmez. Savrulur durur ve komik hallere düşer.

Nelerle uğraşıyoruz. Gerçekten ne dünyayı, ne hayatı ne de siyaseti okuyabiliyorlar. Topluca yediler kafayı... 

***

Bir sokak röportajında, kendisini çağdaş, modern, demokrat olarak takdim eden abla, AK Parti seçmenini cahil olarak nitelerken, bu oy farkının da Suriyeli veya Afganlardan oluştuğunu söyledi. Oradan geçen genç biri, "Ben de oy verdim ne yapacaksın?" dedi. Esmer bir gençti. Kadın, "Sen Türk değilsin; göster kimliğini" diye bağırdı. Genç de gösterdi ve Balıkesir doğumlu olduğunu söyledi. Maalesef işi buralara vardırdılar. CHP budur. 

***

Kılıçdaroğlu bunu söylerken zerre üzüntü duymaz; orası malum. Peki hiç mi aklı başında insan yok bunların arasında?

"Gelen kaçaklar, kızlarımızın hayatını tamamen karartmadan, vatanını seven sandığa gelsin. Unutmayın, bu bir referandumdur!"

Bu nasıl bir ruh hali! Nasıl bir kötülük aşkı! 
Son derece kışkırtıcı, provokatif ve tehlikeli bir dil.
Yazıklar olsun!

***

Halk TV'de adının altında siyaset bilimci yazan biri, şöyle dedi: "Bunlar, ne yapmış, ne üretmiş, ülkeye ne katmış. Atatürk üretimden yanaydı, uçak fabrikası kurmuştu." Nasılsa kitle malum; uçak fabrikasını daha senesi dolmadan kapatanın kim olduğunu bilmiyor; bilse de sorun değil. Sözcü TOGG ile alay ediyor; önemi yok! Yollar, köprüler, hızlı trenler, makineler, yerli MR cihazları hatta ihracatını yaptığımız teknolojik ürünler, artan üretim tesisleri vb ilgi alanlarına girmiyor ve yok sayılıyor. Yine bağlanan bir gazeteci; "Zaten Avrupa'nın en düşük hızlı internetini kullanıyoruz" dedi; müstehzi bir tavırla. Halbuki CHP olsaydı biz şimdi uçuyorduk! :)

Vallahi sabırla dinliyorum, anlamaya çalışıyorum ama mümkün değil. Hastalar; gerçeklikten kopuk, muhakeme etme becerileri sıfırlanmış durumda. Sadece kötüleme, yapılanları yok sayma ve böylece narsist ruhlarının konforunu koruma derdindeler. Toplum sağlığını bozucu yayınlar yapılıyor ve malum kitle sokakta saldıracak yer arıyor. Tedavi şart ama hasta olduklarını kabul etmeyecekleri için, bu da imkansız. Ne olacak bunların hali bilmiyorum. 

***

Tam beklediğim gibi. Bütün bunlar, orta uzun vadede ülkemiz için iyi olacak. Ayağına sıkıyorlar çünkü. 

Kandil şöyle söylemelerini buyurmuş. Yani terörist olarak biz tek adam rejimini değiştireceğiz demiş. Sözcüsü de açıklamış. Demokrasi de getirir bunlar şimdi! :)

HDP: sandığa eksiksiz gideceğiz ve hep birlikte tek adam rejimini değiştireceğiz.

Güldalı COŞKUN

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.