DEVA VE GELECEK PARTİSİ'NİN YANLIŞ MUHALEFETİ

05 Nisan 2023 15:50 / 281 kez okundu!

 

 

DEVA ve GELECEK partileri, Ak Partiden ayrıldıklarında aslında ne yapabilirlerdi, ne yaptılar? Yazarımız bu konuyu masaya yatırmış, iyi de etmiş.

 

***

DEVA VE GELECEK PARTİSİ'NİN YANLIŞ MUHALEFETİ

DEVA ve Gelecek Partileri ilk kurulduğunda, kaliteli bir muhalefet beklentisiyle hayırlı olsun dileklerimi paylaşmıştım. Açıkçası iyi bir muhalefet çizgisinin yine AK Parti'nin içinden çıkabileceğini ve bunun da siyasette çıtanın yükselmesini sağlayacağını düşünüyordum. Dolayısıyla CHP ve zihniyetinin marjinalleşmesiyle ülkemizin nefes alacağını umut ettim.

Benim için AK Parti'den ayrılarak parti kuranlar "hain" vs değil, tam tersine bayrağı devralacak kişiler olabilirdi. Nihayet Erdoğan da bir gün siyasete veda edecekti. Yani hiçbir önyargım yoktu ve sadece izledim. Yazık ki hayal kırıklığı yaşadım. Türk siyasetinin gelişmesinin önündeki en büyük engel olan CHP, onları da yuttu ve kendisine benzetti. Olacak iş değildi. Farklı iki gelenek ama benzer ifadeler ve Erdoğan'ı "yenmek" için her şeyin mubah görülmesi.

Sonuçta kişisel hırs ve takıntının yani bir çeşit hastalığın etkileriyle karşı karşıya olduğumuzu düşündüm. Bu şahısların derdi ülke ya da daha iyisini yapmak değil, kişisel hırs ve kinlerinin esiri olmalarıydı. Peşinden gidenler de çeşit çeşit.. Kimi, samimi ve iyi niyetle desteklerken; kimi "bir şey" olmayı kaçırmış da burada belki yakalarım derdinde iken maalesef kimi de aynı hastalığa yakalanmış kişiler.

Öyle görünüyor ki demokrasinin vazgeçilmezi olan nitelikli bir muhalefet için bir süre daha bekleyeceğiz. Elbette önce CHP'nin müzedeki yerini alması gerekiyor. CHP'nin seçmeni ile muhatap olmayı bırakalı yıllar oldu. Yemin etmişler adeta düşünmeden yaşamaya! Benim sözüm de eleştirim de o zihniyetin etkisinden kurtulmayı başarmışken, tornistan yapanlara.

Yapmayın! Ömrü muhaliflikle geçmiş bir hareketten gelip de muhalefeti CHP'den öğrenmeyin.

Güldalı COŞKUN

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.