GERÇEK DEMOKRASİ Mİ MAFYATİK DÜZENE DÖNÜŞ MÜ?

12 Mayıs 2023 15:00 / 149 kez okundu!

 

 

"Bu seçim gerçekten demokrasi isteyenlerle, cici kavramların arkasına saklanarak mafyatik düzeni kurup halkın canına okumak isteyenler arasında olacak. Ve inanıyorum ki hak galebe çalacak."

 

 

***

GERÇEK DEMOKRASİ Mİ MAFYATİK DÜZENE DÖNÜŞ MÜ?

Hak, Hukuk ve Adalet derken kastettiklerinin Şantaj, Montaj ve Tehdit olduğunu, ülkesinin siyasi tarihini bilenler öngörüyordu. İlk defa yaptıkları bir şey değil. AK Parti'ye gelince efelenenler nerede? Adaleti dillerinden düşürmeyenler nerede? 

Ülkede bu tarz "siyaset" biçimini nasıl kabul ediyorsunuz? Bu tarz siyaseti kabullenmek, buna yenik düşmek öyle herhangi bir politikayı beğenip beğenmemeye benzemez. Zaten muhalefette bile bu yolu seçen, iktidarda ne yapar bir düşünün.

İstediğim politikayı eleştirebilirim. Bu para politikası olur, mali olur, sosyal ve siyasi politikalar olur. Ama bu zemini kaybedersek yani mafyatik yöntemlere teslim olursak orda eleştirebileceğiniz bir hükümetiniz bile olmaz. Hani hep yansıtma yaptıkları gibi "Özgürlük yok, korkuyoruz!" gibi ifadeleri gerçek olur. Ha onlar için sorun değil. Yine olan Kürtlere, İslami kesime, mültecilere olur.

Bu seçim gerçekten demokrasi isteyenlerle, cici kavramların arkasına saklanarak mafyatik düzeni kurup halkın canına okumak isteyenler arasında olacak. Ve inanıyorum ki hak galebe çalacak.

Güldalı COŞKUN

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.