SADECE “MADIMAK'I UNUTMA” İLE OLMAZ!

04 Temmuz 2024 19:12 / 71 kez okundu!

 

 

"Ben unutmadım Madımak`ı, Maraş`ı, Dersim`i, Çorum`u da. Fakat sen de unutma be kardeşim? Sizi katillerinizin kulu-kölesi yapan, `Alevicilik` ticareti yapan akıl hocalarınızdan, zincirlerinizden kurtulun. Bu Cumhuriyeti daha ilk günden "sizsiz" düşünmüşlerle artık bir vedalaşın."

 

***

SADECE “MADIMAK’I UNUTMA” İLE OLMAZ!

Ben unutmadım Madımak`ı,
Maraş`ı, Dersim`i, Çorum`u da.
Fakat sen de unutma be kardeşim?
Sizi katillerinizin kulu-kölesi yapan, `Alevicilik` ticareti yapan akıl hocalarınızdan, zincirlerinizden kurtulun. Bu Cumhuriyeti daha ilk günden "sizsiz" düşünmüşlerle artık bir vedalaşın.

Yani bu tarafta 680'de yaşanmış Kerbela hikayesini tekrarlayıp, Yezid'e beddualar dizerken diğer tarafta git 1938 Dersim, 1978 Maraş, 1993 Madımak katliamlarının birinci dereceden faili partilerin oy deposu ol, sonra gel oraya buraya `MADIMAK`I UNUTMA!` yaz? olmaz.

Daha ilk günden Alevileri yok hükmünde sayıp, katliamdan katliama salmış, bu ülkede Aleviler hiç yaşamıyormuş gibi davranmış CHP`ye sırtını yaşla sonra gel kulağımın dibinde bağır: `MADIMAK`I UNUTMA!`? Olmaz.

Bu ülkenin tarihinde Alevileri ilk kez devlet adına muhatap alıp, kabul edip, Anayasal eşit yurttaşlık için Alevi çalıştayları düzenlemiş ve en nihayet Alevi Başkanlığını da kurmuş Erdoğan`lı Türkiye`ye saldıranlarla saf tut, sonra gel bana MADIMAK`ı anlat olur mu? Olmaz.

“...Tut ki Ali’den miras kaldı sana Zülfikar! Sende Ali’nin yüreği yoksa, neye yarar Zülfikar..”

Alevi Katliamlarının tamamında olduğu gibi Madımak katliamında da oy verdigin parti iktidar ortağı. 35 insanımıza mezar olan Madımak hotelinin  katliamın aktörlerinden biri olan oy verdigin partiyi nereye koyacağız?

Saldırganların Madımak Oteli'ni henüz yakmadıkları saatlerde Aziz Nesin, Ankara'daki DYP-SHP koalisyon hükümetinin Başbakan Yardımcısı Erdal İnönü'yü arayıp `Bizi kurtarın` dedi. İnönü `Hiç merak etmeyin. Gerekli tedbiri aldık` cevabını verdi. Fakat sonra? Herkes gibi izledi insanların diri diri yakılmasını.

KahramanMaraş Katliamında da durum farklı değil.
Başbakan CHP Genel Başkanı Bülent Ecevit.
İçişleri Bakanı kim?
Orgeneral ve Yüksek Askerî Şura üyesi iken -ilginç bir şekilde kendi isteği ile- Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrılıp daha sonra Ecevit tarafından İçişleri Bakanı olarak görevlendirilen İrfan Özaydınlı.

Dersim katliamı ve diğerlerini saymıyorum bile.

Şimdi kime neyi anlatıyoruz?

Velhasıl kelam;

İnşallah bundan sonra birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, müştereklerimize daha sıkı sahip çıkarak, bütün sinsi ve alçak oyunları hep birlikte bozacağız. 
Hazır, huzurda `Bu topraklarda Alevi ve Sünniler birbirlerinin yegane hamileridir` diyen ve 22 yıllık iktidarında tek bir alevinin bile burnunun kanamasına müsaade etmemiş bir Cumhurbaşkanı da var.🤷‍♂

Mehmet ÇEK

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.