İÇİMİZDEKİ HAYLAZ

27 Aralık 2006 12:55 / 2383 kez okundu!

 

Seyahatname, Astroname, Çayname derken Magazinname yaparken yanımda şimdiki gibi iyi bir mutfak ama mutlaka sizin şefkatli elleriniz olmalı. Geçmişte yuvarlandığı magazin çukurundan çıkmayı başaran P.M.Magazini MEGAzin yaptı.“Türkiye gibi kadınım” derim öteden beri. Kendimi doğa ve tarih güzellikleri ile dopdolu yurdum toprağına benzetişim,gururlanmak ve övünmek için değil,tam tersine artık ortak bir hafıza ile yönetilen dünyanın her haline ev sahipliği yapan ülkemizde zamanın tarihini yazan eller, konuşan diller ile benzer ifadelere yakın bir üslubu tariflemeye çalışıyorum. Tok gözlüyü aç gözlüye, namusluyu namussuza, cömerti pintiye, doğrucuyu yalancıya, hesapsız ve insafsız sevgiden arsız edilen bireylerle bir sosyal değişme, çözülme ya da çürümeler yaşıyoruz. kendi yazgımızın ve elbette dünyadan uçuşan bilgi ve deneyimlerin üzerimize alt yapısız konuşunu hep beraber izleyip, seyrediyoruz. Kendimize karşı hoş görümüzü artırırken, azaltılacak hataların çetelesini tutmaya çalışıyorum. Elbette güzellikleri de altın bir tasta biriktiriyorum.
Her gün hepimiz koşuyoruz, sabahlarımıza, akşamlarımıza...Durmadan yetişmeye çalışıyoruz kendimize ve sevdiklerimize.
Hayatımızın kalitesini günbegün artırmaya çalışırken, bazen doğruya, bazen de yanlışa tosluyoruz. Ama hepsinden aldığımız mayhoş tatlarla olgunlaşıyoruz. Yaşamın herkese katkısı başka türlü. Japonlar demeli “eksik çaylı” gamsızlarla “çayı fazla” vesveselilerin dünyasında, normal durmayı becerebilmek de iş.

Üstelik;
Her yerde mantar gibi “guru” patlaması var. Kimilerimiz yaşam “guru”su, kimilerimiz hayatın kıyısında, ortasında ya da bazıları şimdileri kaldırmış rafa, yeniden hayatın bulmacalarını çözmekte.
İnsanları duyuyorum ve biliyorum ki kimse kötü niyetli değil. On beş günlüğüne Sri Lanka’ya gitmiş,döndüğünde akapunktur uzmanı, Hindistan’a turistik kısa bir seyahat yapmış, geri geldiğinde “yogi” durumlarında. Bir seans reiki almış, ortada master olarak dolaşıyor. Neredeyse uzmanlık uzmanı herkes...
İşte “İçimizdeki Haylaz” yani magazinle geçen günlerimiz sizlere yansıtılırken etik ve estetikle süslenmeli ama her zaman sizlerin kulağı ve gözleri ile damıtılmalı. Seyahatname, Astroname, Çayname derken Magazinname yaparken yanımda şimdiki gibi iyi bir mutfak ama mutlaka sizin şefkatli elleriniz olmalı.
Kışınız sıcak, günleriniz gül kokulu olsun.
Sevgi ve saygılarımla

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.