Prof. Beril Dedeoğlu hayata veda etti
Prof. Beril Dedeoğlu hayata veda etti
Eklenme Tarihi: 13.03.2019 16:42
Facebook'ta paylaş
0

Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti

Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti.

Dedeoğlu'nun cenazesi 15 Mart Cuma günü Fatih Camii'nden kaldırılacak. Cenazeye törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Namazdan önce Galatasaray Üniversitesi'nde tören düzenlenecek. 

 

Prof. Dr. Beril Dedeoğlu kimdir? 

“Beril Dedeoğlu kimdir?” sorusu araştırılıyor. Beril Dedeoğlu’nun hayatı merak ediliyor. Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti. Beril Dedeoğlu 1961'de Ankara'da doğmuştur. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamlamıştır. Üniversite eğitimini 1986'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde almıştır. Galatasaray Üniversitesi'nde görev yapan Beril Dedeoğlu, 2018 yılının Ekim ayında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'na atanan isimlerden birisi oldu.

Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti. Vatandaşlar, “Beril Dedeoğlu kimdir?” sorusunun yanıtını araştırıyorlar. Beril Dedeoğlu 1961'de Ankara'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı. Galatasaray Üniversitesi'nde görev yapan Beril Dedeoğlu, 2018 yılının Ekim ayında Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'na atanan isimlerden birisi oldu.

 

BERİL DEDEOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

Star Gazetesi yazarı ve Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti.

Dedeoğlu'nun cenazesi 15 Mart Cuma günü Fatih Camii'nden kaldırılacak. Cenazeye törenine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılacak. Namazdan önce Galatasaray Üniversitesi'nde tören düzenlenecek.

 

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

2015 yılında Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanı olarak görev yapan Beril Dedeoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararı ile Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu'na atandı.

Beril Dedeoğlu 1961'de Ankara'da dünyaya geldi. Lise eğitimini Galatasaray Lisesi'nde tamamladı. 1986'da İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. Daha sonra aynı üniversitede yüksek lisans ve doktora öğrenimini tamamladı.

Akademik kariyerine Prof. Dr. Esat Çam'ın asistanı olarak, 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde başladı. 1999 yılında doçent, 2005 yılında profesör oldu. Aynı yıl Galatasaray Üniversitesi İkitisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanlığına getirildi. Bir dönem Kadir Has Üniversitesi'nde ders verdi. Ayrıca, Uluslararası Güvenlik ve Strateji, Avrupa Birliği ve uluslararası ilişkiler alanlarında birçok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

6 Şubat 2012 tarihinde 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üyeliğine atandı. 28 Şubat 2017 tarihinde, hakkında yürütülen soruşturma kapsamında görevden uzaklaştırılan Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Cüneyt Hoşcoşkun'un yerine Ege Üniversitesi Rektör Vekili olarak atandı.

aksam.com.tr

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.