PEMBİŞ FLAMİNGO ARTIK ÇOK MEŞHUR

12 Haziran 2022 21:41 / 597 kez okundu!

 

 

"Salonda biraz tedirginlik vardı. Korona psikolojisinden sıyrılabilmemiz hiç te gorundugu kadar kolay birşey değil elbette. Ancak bir şekilde geçecek . Hasar çok büyük ve  bunu hep birlikte başaracağız. Görünmeyen yaraları birlikte saracağız. Sanat bunun için çok önemli... Birleştirme ve sarıp sarmalama adına çok önemli. "

 

***

PEMBİŞ FLAMİNGO ARTIK ÇOK MEŞHUR

 

Çok güzel bir festival açılışı oldu. Başta Festival direktörü  Vecdi Sayar olmak üzere, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin enerjik ev sahibesi Genel Md. Emel Akçay Ozer ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler 🙏😊❤ Çizdiğim flamingonun önünde gördüğüm fotoğraf kuyruğu ise beni benden aldı. Ağladım resmen. Çoluk çocuk anne baba sırada... Ben de sıraya girdim. Pek hoşuma gitti bu kez sıraya girmek. 

😊 Zülfü Livaneli'nin film müziklerinden oluşan bir  konser yapıldı. Adnan Saygun Orkestrası çok güzel caldi... Şef Rengim Gökmen idi. Arkada ise çok acılı dönemlerin filmleri gösterildi... Çok etkilendik tabii. Çünkü ekrandaki aktörlerin çoğu iyi arkadaşımızdı ve aramızdan erken ayrılmışlardı. Karşımızda o dönemin, üniversite hayatımız süreci ve sonrasında yaşananları anlatan filmlerini görünce içimiz çok buruldu.

Salonda biraz tedirginlik vardı. Korona psikolojisinden sıyrılabilmemiz hiç te gorundugu kadar kolay birşey değil elbette. Ancak bir şekilde geçecek . Hasar çok büyük ve  bunu hep birlikte başaracağız. Görünmeyen yaraları birlikte saracağız. Sanat bunun için çok önemli... Birleştirme ve sarıp sarmalama adına çok önemli. 

Sonrasında yapılan kutlama ise akademisyenler ağırlıklı idi. Kızım / yeğenim Dalyacığım ise flamingomun renklerinde pespembe güllerle geldi salona. Bu çok nazik düşünce beni çok sevindirdi... Alırken ise, "bu gülleri aldığım kişi benim teyzem ve ismi de Ayşegül" demiş. 😊

Çok sevdiğim insanlar vardı. Bingul Basarır, Lale Basarır, Özer Mumcu, Dalya Hazar Kalonya, Fetay Soykan, Yasemin Ayan Sayar, İlkyaz Mumcu, Nesim Bencoya, Sema Okan Topaç, Varol Topaç  ve daha bir çok kişi... Hep var olun...

Ayşegül YEŞİLNİL

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.