TANJU OKAN'I HATIRLAMAK

28 Mayıs 2023 00:47 / 255 kez okundu!

 

 

"Neyse ki yaşarken onunla İstanbul Kadıköy'de kısacık ta olsa tanışmıştım. O haşmetli sesiyle "Karaoğlan"! diye bağırarak  sımsıkı sarılmıştı Nezih'e. Çok güzel bakan , güleryüzlü , babacan ve muhteşem mavi gözlere sahip bir insandı. Sonra AKM de yaptığı son konserine gitmiştim. Unutulmaz bir gece idi.. Sonrasında onu kaybettik zaten. Keşke bu hayatta daha fazla kalabilse idi..."

 

***

TANJU OKAN'I HATIRLAMAK

23 Mayıs 2023 ..


Büyük sanatçı, Tanju Okan 'ın veda edişinin 27. Yıldönümü..
Aniden ziyaretine gitmek istedim . Ve evimize çok yakın olan Urla İskele'deki Kabristan'a hem onu hem de canım anneciğimi ziyarete gittik. Ne ilginçtir ki 2 harika sesli insan birbirlerine yakın uyuyorlar. Dua ettikten sonra her ikisinin de başında da en güzel seslendirdikleri şarkılarını mırıldandım..

Sensiz yalnız, sensiz hiçim 
İlahimsin sevgilimsin, sen benim herşeyimsin..

Ve....

Bugün yine gönlümün bahçesinde gezindim
Sana baktım ay kadar bahar kadar güzeldin..

Etrafa baktım kimsecikler yoktu. Ama herkes oradaydı ..Binalar, inşaat vinçleri, yabancı isimli tabelalar karmaşası da  yoktu..Ülkemizde uzun zamandır olan ve ne yazık ki üzüntü dolu karmaşa da yoktu..Sadece ve sadece  yemyeşil ağaçlar, rengarenk çiçekler  ve kuş sesleri vardı. Huzurlu bir sessizlik hakimdi. 

Kuşlar şarkılarıma eşlik etti hatta ses taklidi yapan bir kuş var ya? o Tanju Okan'ın kabrinde mırıldanırken tekrar etti sesimi sanki.. Nezih duygulandı çok .. 

Tanju Okan'ın  özel orkestrası olan Grup Doğuş'ta  bas gitarı Nezih  çalıyormuş. O zamanlar üniversitede okuyormuş ve ona "Karaoğlan" diye hitab edermiş Tanju Okan. Yine Urla'da Denizaltı kafenin duvarında büyütülmüş gazete haberindeki fotoğrafta  kendini gencecik gördüğünde de çok duygulanmıştı...

Neyse ki yaşarken onunla İstanbul Kadıköy'de kısacık ta olsa tanışmıştım. O haşmetli sesiyle "Karaoğlan"! diye bağırarak  sımsıkı sarılmıştı Nezih'e. Çok güzel bakan , güleryüzlü , babacan ve muhteşem mavi gözlere sahip bir insandı. Sonra AKM de yaptığı son konserine gitmiştim. Unutulmaz bir gece idi.. Sonrasında onu kaybettik zaten. Keşke bu hayatta daha fazla kalabilse idi...

Nur içinde uyusun bu güzelim yüzlü, güzel sesli insanlar... Bizlere öylesine güzel sesler ve anılar bıraktılar ki ...

Denilir ki; "İnsan son nefesini verdiği gün değil, yeryüzünde isminin son kez söylendiği gün ölürmüş." 
Her zaman kalbimizde yaşayacaklar... Kıymetlilerimizin isimlerini her zaman söyleyeceğiz...
Allah rahmet eylesin Tanju Okan ve Sermin Albayrak ... 🙏❤
Sonsuz saygı, sevgi ve özlemle...

🙏
Ayşegül YEŞİLNİL

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.