Yıldız Sargın
Yıldız Sargın
Eklenme Tarihi: 08.10.2009 21:29
Facebook'ta paylaş
0

7 Ekim 2009'da vefat eden Yıldız Sargın dün Zühtü Paşa Camii'ndeki kalabalık törenden sonra toprağa verildi. Artık bir karanfil gibi kalplerde taşınacak.

Eski TKP sekreteri Zeki Baştımar'ın yeğeni, Sargın ailesinin gelini Yıldız Sargın’ın cenaze töreninde çok sayıda TİP’li, TKP’li ve TBKP’li vardı. Yıldız Sargın’ın kardeşleri Dündar ve Yıldırım Baştımar ve Nihat Sargın taziyeleri kabul ederken kırlaşmış saçlarıyla 30 yıl önceki atılım döneminin çok sayıda tanığı gözleriyle, elleriyle selamlaşıyorlardı. Rasih Nuri İleri, yaşına rağmen oradaydı. Son TKP Genel Sekreteri Nabi Yağcı (Haydar Kutlu), ÖDP Genel Başkanı Alper Taş, TSİP eski Genel Sekreteri Yalçın Yusufoğlu, TİP Tarihi kitabının yazarı Artun Ünsal, Şair Cevat Çapan, Mehmet Ali Aybar’ın kızı Güllü Aybar, sendikacılar, Genç Öncü ve İGD’liler, TÜSTAV’lılar Yıldız Sargın’a son görev için gelmişlerdi. Buluşma yerlerinin son dönemde genellikle cenazeler olması ise elbet hüzünlüydü.

Tabuttaki kırmızı karanfiller geçmişle geleceği birleştiren belki de en önemli simgeydi. Herkesin yakasında Yıldız Sargın’ın resmi vardı. Ancak oradan ayrılırken sanki herkesin yakasına gizli bir el kırmızı karanfil iliştirmiş gibiydi.

İ. Mısırlıoğlu

Fotoğraflar ve diğer yazılar için bakınız: http://www.izmirizmir.net/bilesenler/galeri/album.php?album_no=61

 

Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.