Seni sevmemek mümkün mü?

06 Nisan 2013 14:17 / 1715 kez okundu!

 


Göz bebeklerinde varlığımın kabul edildiğini gördüm. Marazlı duygularımın dermanını bulduğuma inandım. Bakışların ışık gibi yüreğime akıp girdiğinde; tutsak duygularımın özgürleştiğini hissettim. Yaralı bir serçe titrekliğiyle can çekişirken, ruhuma sen yeniden can verdin. Mazlumu bağrına basan masum yüz ifadelerinde, merhameti, şefkati sevgiyi gördüm. Dudaklarının arasından dökülen her sözcükte sevginin samimiyetini duydum.

Seni sevmemek mümkün mü?

Biliyor muydun kaç yıldır sevmeye hazır beklerim. Sevilme ihtimalinden uzak kahırlar içindeyim. Kaç yıldır, karalanmışlığın iftirasındayım. Kaç yıldır Ülkemin "öteki yüz karası gibiyim. Kaç yıldır husumetlerin odağındayım. Kaç yıldır meçhul namluların ucundayım. Seni sevmek, bin beladan kurtulmaktır. Gözlerinden kurşun almak, ölüyken yeniden dirilmektir. Seni sevmek öldürülmüş bir dilde şarkılar söylemektir. Seni sevmek namertlerin bin yıllık inkârına rağmen yeniden var olmaktır.

Seni sevmemek mümkün mü?

Kâbuslar görmekle geçti gecelerim. Rüyalarım kahpe pusularla yarıldı. Kaç kez ağır travmalar yaşadım Kaç geceler "Hızır" bekledim "Hızır" gelmedi. Okyanusların en azgın dalgalarıyla boğuşurken Tanrı bile sırt çevirdi. Sen saray soylu sevgilim yaşamının en şah şahalı zirvelerinden ellerini uzattın bana. Umutsuzlukların buhranında çıkarıp aldın. Seni sevmek için yaşamayı sevdim yeniden. Sevmek için yaşamayı sevmek ne güzel. Güvenli bir limana sığınmak ne güzel. Bir yufka yüreğin sıcak atışlarıyla ısınmak ne güzel...

Seni sevmemek mümkün mü?

Kim ne derse desin kavga her yiğidi yorar. Ateş sadece düştüğü yeri yakar. Bin dirilmez bir ölündüğünde.. Ölüm oyununun yalan safsataları bunlar. Ben öldüğümde bin'ler dirilse ne yazar. Ben öldüğümde dünya cennete dönse ne yazar. Bırakalım artık dağlarda ceylanlar gezsin. ...Ölüm Azrail’in işi. Bırakalım herkes kendi eceliyle ölsün. Ağıt gözyaşları kanlıdır, sevinç gözyaşlarına hasret kaldık. Hepimiz günahlara tapıyoruz. Sen beni günahlarımdan söküp aldın.

Seni sevmemek mümkün mü?

Yel gibi geçti zaman. Bugün sevdamızın onuncu baharındayız. Sana kardelenler uzatmak isterdim sevgilim. Bu dağlarda kardelen bulunmaz ki? Karanfilleri bırakalım başkaları alsın. Bak sana bir demek papatya getirdim. Her yaprağında "seni seviyorum" yazılı, bir de sıcak sevgi dolu yüreğimi getirdim. Her yerinde senin adın kazılı...

Seni sevmemek mümkün mü?


Şakir KADAN

06.04.2013


Son Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2013 16:31

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.