Tanrı ülkemizi yavşaklardan korusun

22 Aralık 2014 15:38 / 1941 kez okundu!

 

 

Yavşaklar en rahat yaşayan canlılardır. Çünkü yavşaklık, emek vermeden, yorulmadan başkasının sırtından geçinme sanatıdır. Sanatıdır diyorum nedeni yavşaklık maharet ister. Yavşaklar kelime anlamı bit ise de yavşak kene gibidirler, bir yere yapışırlar ve kan emmeğe başlarlar.

 

Herkesin bir ya da bir kaç yavşağı vardır. Hepimiz yavşaklarımıza sahip çıkar, korur kollarız, hiçbir fedakârlıktan kaçınmayız. Ama insan yavşakların namussuzu, namuslusu, merhametlisi merhametsizi, şereflisi şerefsizleri vardır. Dediğim gibi yavşaklar kene gibiler, bir yere yapışırlar kan emmeğe başlarlar. Tehlikeli olanları da var. Kırım Kongo kenesi gibi, hem kanı emerler, hem de öldürücü olabiliyorlar. Yavşaklar hayatı emeksiz yaşarlar, kaygısızca ve umursamazlıkla. Durum böyle keyifli ve rahat olunca hayatın öteki yüzünü göremezler. Emdikleri kanın bedelini bir gün ödeyeceklerini unuturlar. Çoğu yavşaklar gün gelir canlarıyla bedel öderler. Zahmetsiz hayata alıştıkları için kolay vazgeçmezler ve hatta direnirler. Yavşağı sırtında taşıyan her neyse eşek saatine denk geliver dimi yavşağın canına okur. Tuzu kuru hali vakti yerinde gereğinden çok kanlı canlı olanların birden fazla yavşağı vardır. Kalabalık yavşak gurubuyla gururlanırlar. Yavşaklar kansız ve güçsüzlerle ilgilenmezler. Yavşaklar zavallı, güçsüz varlıklardır ama doydukları zaman kudurmaya başlarlar.


Yavşaklar emdikleri kanın azaldığını fark ettikleri zaman sırtlarını dönüp giderler. Daha güçlü birinin peşinde koşarlar. Yavşaklar aynı zamanda itaatkâr olurlar fakat kanaatkâr değiller.


Yavşaklar boy boydur. Büyük boy yavşaklar orta boy yavşaklar, küçük yavşaklar. Yavşakların diktatörleri vardır ki bunlar en tehlikeli, guruba girerler. Nasıl olur demeyin bal gibi olur. Kırım Kongo kenesi gibi. Örneğin devletin bir yerinde makam sahibi bir kişi yan gelip yan yatarak maaşını alıyorsa bu yavşaktır. Emek vermeden aldığı maaş onun yavşak olduğunun kanıtıdır. Keneden başladık insanın yavşağına geldik, burası çok önemlidir. Diyelim ki devletin kaynakları size teslim edilmiş siz bu kaynakları istediğiniz gibi keyfinize göre harcıyorsunuz. Hem halkın sırtından geçiniyor hem de devletin malını çalıyorsunuz. Hakkınızdan fazla maaş alıyorsanız yavşaksınız. Halkın yavşağısınız. Devletin yavşağısınız. Bu sınıf yavşaklar, hem otoriter hem büyük yavşaklardır. Büyük yavşaklar halkın üzerinde korku ve sindirme yaratarak devamlılık sağlarlar.


Büyük yavşakların da yavşakları var. Onlar büyük yavşaklardan arta kalan kanları emerler. Büyük yavşağa zarar gelmesin diye küçük yavşaklar kendini siper ederler.


Tanrı ülkemizi ve halkımızı yavşaklardan korusun.


Şakir KADAN

16.12.2014

 

Son Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2014 22:04

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
25 Aralık 2014 11:40

Kocero

Ülkemizi de Tanrılardan korusun. Hep tanrıları kullanarak sömürüp semiriyorlar da.
Eğer gercekten inancınız tam ise, o zaman da KADER ile kandırılıyorsunuz. Her olaya  KADER ile bağlanıp, soyuluyorsunuz. Hem de tanrının izni ile.

Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.