Dengeli olma zamanı, hassas 'terazi'ler tezgah üstüne

23 Eylül 2010 02:12 / 2868 kez okundu!

 


Koç ilkbaharı başlatmıştı. İlkbahar da, yaz da geçiverdi ve senin sıran bir çırpıda geldi. Sevgili Terazi, hem yağmurlu hem de serin havalarla sen de sonbaharı başlattın bile.

Böylece İlkbahar'ın zıddı olan Sonbahar'ın yanı sıra ilk olarak da zıt, yani karşıt burçları başlatmış oldun.


Zıtlıkların burcu Terazi…

Bizlere zıtlıkları gösterirken aslında her türlü zıtlığın sonunda aynı noktada birleştiğini de gösteriyorsun. Örneğin, çok çok nefret ettiğimiz birisine aşık olabilir veya çılgınlar gibi aşık olduğumuz bir insandan sonunda öldüresiye nefret edebiliriz. Ya da doğuya en doğuya gitmeye çalıştıkça batıya ulaşabilir veya tam tersi en batıdan doğuya...

Aynı zamanda denge ve uyumu temsil eden Terazi kardeş bize, eğer bir konuda çok abartılı bir tutum içerisindeysek, sonunda o konunun tam tersi olan bir durumla karşılaşacağımızı gösteriyorsun.

Yani aslında bize ayna tutuyorsun.

Gerçi aynaya çoğu zaman kendin de bakıyor ve aynasız duramıyorsun... Onun için mi bu kadar süslüsün ne?

İletişimi ve ilişkileri başlatan Sevgili Terazi, karşıt burcun olan ve Mars'ı temsil eden Koç'ların tersine barışı ve diplomasiyi temsil ediyorsun. Elde silah her dakika savaşmaya hazır ve çoğu zaman da yel değirmenleriyle savaşan Mars'lıların karşısında güzelliği temsil eden Venüs gezegeninden geliyorsun.

Venüs gezegeninden geliyorsun ama aslında sen de az değilsin hani... Yani sen de diğer burçlar gibi temsil ettiğin konuyu çalışmaya geldiğini unutmamalısın. Diplomasi ve DENGE konusunu iyi çalışmalısın ki burcuna layık gerçek bir Terazi olabilesin!

Mantıklı bir insansın ancak zaman zaman kendi çıkarlarından vazgeçme pahasına belli standartlara uymayı reddediyorsun.

Evlilik ve ortaklığın burcu olduğun için "uzlaşma" senin için büyülü bir sözcük gibi.

Venüs tarafından yönetiliyor olman güzellik, sanat ve moda ile olan bağlantını güçlendiriyor. Bu güçlü bağlantı sana her zaman parlak ve rafine bir görüntü veriyor. Üstelik bunu sadece kendinde değil çevrendekilerde de görmek istiyor, böyle insanlarla görünmeye ve dolaşmaya bayılıyorsun.

Bu özelliğini çok fazla abartmamaya çalış, çünkü fazlası yapaylığa düşmene neden oluyor.

Dışa dönük, sosyal ve ince düşüncelisin, diplomatik tarafın nedeniyle de haklı olarak saldırgan tavırları sevmiyorsun.

Aşırılıklara olan düşkünlüğün dolayısıyla iki şey arasında tercih yaparken çoğu zaman kararsızlıklar yaşıyorsun ve seçim yapmakta zorlanıyorsun. İyisi mi, bunun yalnızca bir yanılsama olduğunu ve aralarında belli bir eşitlik olduğunu fark etmeye, bir de çok çabuk karar değiştirme konusunda kazandığın kötü ünü silmeye çalışmalısın.

İletişimin öncüsü olduğun için çok konuşmaya bayılıyorsun, bunu çoğu zaman öyle abartıyorsun ki, sadece sana söylenen bir sırrı, bir çırpıda üzerinde yaşadığın gezegene yayarak, sana sırrını açan insanları oldukça zor durumda bırakıyorsun.

Güzelim, sana iyilik edip bir Terazi vermişler ama sen bunu doğru kullanmayı ne zaman öğreneceksin?

Teraziyi bir tek kendine hizmette kullanıyorsun, oysa adalete, kozmik ve evrensel adalete hizmet etmek için de kullanmalısın.

Bir kez daha yinelemekte fayda var, üzgünüm...

"Aynayı" sadece kendine bakmak için değil, hayattaki zıtlıkların aslında eşit ve dolayısıyla aynı olduklarını bizlere öğretmek için tutmalısın.

Hemen her tür insanla iyi anlaşan, yumuşak başlı ve dost canlısı Sevgili Terazi, doğum gününü kutluyorum.

Yeni yaşında her şey istediğin gibi olsun!

Sevgilerimle,


Hürkuş

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.