Ekselansları ne kadar muhteşemsiniz…

24 Temmuz 2019 22:51 / 4845 kez okundu!

 


Zodyak’ın yöneticisi “Büyük Kedi"lerin hanedanlığına nazik, muzip ama gerçekçi bir bakış. Güneş gibi parlayarak bizleri aydınlatan sevgili "Aslan"ların bağışlayıcılıklarına istinaden... :)))

-------------------------------------------------------------------

Gezegeni güneş olan Aslan, dünyamızı aydınlatan güneş gibi ışığı ile diğer tüm burçları aydınlatırken aynı zamanda Zodyak’ın da yöneticisi konumundadır. Tıpkı ormanlar kralı aslan gibi. Peki ormanlar kralı aslan doğuştan mı kraldır? Yani elinde bir asa ile mi doğdu ekselansları “Aslan Kral”ımız?

Ne yazık ki hayır!

Evet, kendisine sonsuz güveni varmış gibi kükreyip, salına salına ormanda gezinebilir. Ama bu onun güven içinde olduğunu göstermez. Peki neden?

Tüm burçlar, bu dünyaya kendilerinde eksik olan ne varsa o konuda ustalaşmak için geliyorlar da ondan.

Hangi burcun en belirgin özelliği ne ise, o burç bu özelliği ile ihtisas yapmak için didinip duruyor bir ömür boyu.

Örneğin, sembolü terazi diye Terazi’lerin dengeli bir burç olduğunu düşünenler çok yanılıyor. Dengeli olsun diye ona terazi hediye edilmiş. Zaten zar zor sağladığı dengesini yitirdiği zaman görün onu bir de…

Sanatçı ruhlu Boğalar, nasıl sanatçı olunacağını öğrenmek, aslında sabırdan yoksun Oğlak’lar sabreden derviş olmaya falan falan…

İşteeee, sevgili majestemiz de kendisine olan güvenini kazanıp geliştirebilmek için Aslan burcunda doğuvermiş.

Bizler de karşımızda gerçek bir kral görmek istiyorsak, ona ne kadar muhteşem bir varlık olduğunu sık sık hissettirmeliyiz. Oyuncu ve çocuksu kral ve kraliçelerimizi ihtiyacı olan bu ilgi ve destekten yoksun bırakmayalım lütfen.

Yönetmeye ve hükmetmeye bu kadar meraklı otoriter bir burcun karşısında azıcık politik olmanın hiçbir sakıncası yok. Böylece kükreyerek hepimizi korkutacak bir Aslan parçası yerine, şakalar ve oyunlarla mırıl mırıl mırıldanan kocaman bir kedicik sahibi olabiliriz.

Aman sakın aldanmayın!
Başkalarını yönetmekte usta olan bu kediler kendilerini idare edebilirler mi diye merak ediyor insan… Bu o kadar da kolay olmuyor maalesef. Son derece kırılgan ve hassas duygulara sahip Aslan, onun karizmasına, cömertliğine, gücüne ve çekiciliğine saygı gösterilmediği zamanlarda derinden yara alır. Böyle zamanlarda yüzü kızarır. Aman sakın aldanmayın; onun yüzünün kızarması utangaçlığından değil, gurur ve bencilliğinden kaynaklanan öfke patlaması öncesi yüzüne hücum eden kandan kaynaklanır. Zaten en nazik olanı bile kükreyerek sizi havaya zıplatmaya bayılır. Unutmayın sakın. Kükremelerine fazla da kafanızı takmayın, alttan alır gibi yapın. Gelişkin, bilge bir aslansa bu öfkesini kontrol edebilecektir ancak değilse böyle zamanlarda öfkeden hiçbir şeyi göremez hale gelmesi, haşin ve zorba bir aslana dönüşmesi an meselesidir. – kaçan kurtulur!

Ne yapalım, kendimizi kasmaya gerek yok. Madem ki her burcun özellikleri var diyoruz, o zaman Aslana da ihtiyacı olan komplimanı çok da abartmadan yapabiliriz. Bu onu mutlu edip daha iyi, daha adil, daha bağışlayıcı yaparak hepimizin daha mutlu olmasına neden olacaksa canımız kurban.

İster kadın isterse erkek Aslan olsun yakınmaktan, başkalarına sırtlarını dayamaktan hoşlanmaz, ara ara kükreyerek bu durumdan şikayet etse de, kendisine dayanılmasını tercih eder. Müsrifliğinden dolayı sık sık sıkıntıya düşer ancak maddi sıkıntı çekmeyeceği, hatta zengin olacağını belirten bir yıldız altında doğduğu (vay canına!) için kendini çabucak toparlar.

Çok sadık bir arkadaş, yaratıcı, orijinal, güçlü ve canlı bir insan olan Aslanı elde etmeye ve de elde tutmaya dair ipuçları ister misiniz?
- Neşeli bir atmosfer yaratmak için onun yanında hep mutlu ve oyuncu olun
- Onu sevip, hayranlık duyun, gerçekten bir saraylıymış hissi verin
- Bol bol kompliman yapıp, ilgi manyağına çevirin
- Maceracı olun, heyecan yaratan riskli işlere girişin
- Bazı faaliyetleri alışkanlık haline getirin, ritüele dönüştürün
- Hainlik yok, majestelerine tam sadakat
- Onu her zaman dikkatin hatta hayatınızın hatta evrenin merkezinde tutun

Sevgili Aslan, hasta olmaktan ve yatağa bağlanmaktan nefret ediyorsun ama sağlığına da dikkat etmiyorsun. Gerçi hastalıklara karşı son derece dirençlisin, çabuk da iyileşiyorsun.

Tiyatro, parti, müzik, yarışlar, fuarlar, spor ve çeşitli törenler (ne de olsa Aslansın!) tam sana göre. İşi ve eğlenceyi birlikte kolayca götürebilen aktif bir insansın.

Sen öğüt almaktan değil vermekten hoşlanırsın ama bu defalık beni idare et; hak ettiğini düşündüğün övgüyü alamadığın zaman somurtup, işine olan ilgini kaybetmemeye çalış.

İyi ki doğmuşsunuz ekselansları.


Sevgi ve saygılarımla,

NOS (pardon yani SON!.. Heyecandan olsa gerek)

--------------------

Astrolojiye diğer astrologlardan oldukça farklı yaklaşan ve burçları yorumlarken ruhsal bir bakış açısı da sunan İsrailli astrolog Gahl Sasson’u bu konulara ilgi duyan herkese öneriyorum. Onu okuduğunuzda burçlarla ilgili kafanızda bugüne kadar yanıtlanamamış bazı sorulara yanıt bulabilirsiniz. Her zaman olduğu gibi bu yazımı yazarken ağırlıklı olarak yine onun “Işığın 12 Krallığı” kitabından yararlandım. (OWO yayınevi)


Hürkuş

03.08.2009


Günlük Doğum Günü Yorumları için tıklayın

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
10 Ağustos 2009 22:17

hurkus

Sevgili "deniz-kızı" sana "orman-kızı" demeye dilim varmıyor ama tutturduysam ne ala.
Sana "deniz aslan"ı diyelim bundan sonra... :))

Teşekkür ederim, sevgiler.
10 Ağustos 2009 21:57

deniz-kizi35

cok tesekkürler hürkuşcum :)

ne guzel anlatmissin beni

ellerine yüregine saglik, kocamann sevgiler canim...
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.