Astrolojinin Özgür Ruhlu, Devrimci Çocukları: Demokrasinin Burcu Kova

24 Ocak 2011 01:48 / 5743 kez okundu!

 


Sırada geleceğin ve aydınlanmanın burcu Kova ile özgürleşmek ve dünya vatandaşı olmak var. Astrolojiyle yaşam sahnesine demokrasinin burcu “Kova”lar geldiğine göre, ülkemize de bir gün demokrasi gelir mi acaba?


. Çok akıllı, dahi
. Orijinal
. Yaratıcı
. Yenilikçi
. Hoşgörülü
. İsyankar
. Reform ve değişim yanlısı, insanlığa karşı içten ilgili
. Dost canlısı
. Başkalarını düşünen
. Ön yargılı olamayan
. Girişken ve çok fazla insan tanıyan


Bu kadar akıllı, yaratıcı ve yenilikçi bir burcun kendinden çok başkalarına yardım etmekten hoşlandığını daha önce biliyor muydunuz?

Bilgi Çağı’nın habercisi olan ve Küresel Dünya olgusunu yaratan Kova, kendi burcu ile daima övünür ve gurur duyar ancak onun gözünde tüm burçlar eşittir ve herkes haklarını özgürce ifade etme ve enerjilerini özgürce yayarak uygulama hakkına sahiptir.

Astrolojiyi oluşturan burçların sonunda yer alan üç burç, kendilerinden önce gelen tüm burçların enerjilerini de taşıdıkları için anlaşılması zor ve karmaşık özelliklere sahiptir. Kendisinden önceki Oğlak’ın düzeni vurgulayan tavrının tersine Kova, demokrasi fikrini savunmaktadır. Oğlak’ın hiyerarşisine karşı ayaklanan Kova, diğer burçlardan farklı olarak yepyeni bir örnek oluşturarak “devrimci” bir burç olmuştur.

Şiddetle değişime inanan ama şiddeti başkalarına bırakan demokrasinin burcu Kova, tüm burçların içinde en gelişmiş olanıdır. Diğer burçların pek gelişmiş egolarının aksine bir dünya vatandaşı olarak bizlere “tuhaf” görünebilir. Başka gezegenlerden gelmiş olmasınlar sakın? Belki de bizleri geliştirmeye, değiştirmeye geldiler, kimbilir?

Bilim ve teknoloji, “dahilerin” burcu olan Kova tarafından yönetilir. Buluşçu, spontan, orijinal ve eşsiz özellikleri ile adeta zamanın ilerisinde yaşarlar. Bu halleri başka bir gezegenden geldiklerini kanıtlamak için belki de yeterli olabilir.

Kova’nın düşündüğü her şey yarın için daima bir ipucudur. Gezegeni Uranüs olan ve Uranüs’ün bilinmeyene kendini kaptırma ve mistik sırları hiç uğraşmadan algılama konusundaki korkunç yeteneği O’na garip ve yüksek derecede bir ruhsal kehanet sezgisi sağlar.

Kova için özgürlüğün yaşamsal bir değeri vardır; kafası ve bedeni rüzgar gibi özgür olmalıdır. Bu yüzden ona delicesine sahip çıkar.

İnsanları farklı bir biçimde seven Kova, bir insanın sahip olabileceği en iyi arkadaştır. Farkındalık seviyesi o kadar gelişmiştir ki, arkadaşlarının ve sevdiklerinin kendisi ile birlikte yükseklere tırmanmasını arzular, bunun için onları yönlendirir ve destekler.

Ancak, kovası ile herkese su taşıyan sürekli faal Kova, dağıttığı sudan çoğu zaman kendisi de içmeyi unutmamalıdır. Enerjisini depolayabilmesi için bu şarttır.

Özgünlüğü ile diğer burçlardan çok farklı olan Kova’lar aynı zamanda doğal bir nezakete sahip, politik ve komiktir.

Her zaman beklenenden ziyade beklenmeyeni yapar.

Bir şekilde ışıkları üstüne çeker ve kendisi istemese bile toplumun ilgisini çeker.

Gelenek, görenek ve otorite O’nu hiç etkilemez.

Verdiği sözleri tutar, faturalarını eksiksiz öder.

Özgür bir ruha sahip olan Kova, sevgisini ona meydan okuyan, neşeli, zeki, entelektüel ve ilginç bir insanla paylaşmak ister.

Geleceğin ve aydınlanmanın burcu Kova ile özgürleşmeye ve dünya vatandaşı olmaya ne dersiniz?

Bütün "Kova"ların doğum gününü kutluyorum, iyi ki varsınız!


Sevgilerimle,


Hürriyet Mısırlıoğlu

24.01.2011Not: Yararlandığım kaynaklar Gahl Sason, Linda Goodman ve Jeanne Avery’nin astroloji kitaplarıSon Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2021 08:03

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
26 Ocak 2011 13:39

AhmetTastan

Ben de Kova´dan az sonraki burçta (Koç) doğmuşum, bu kadar olumlu şeylerden bir miktarı bize de bulaşmıştır herhalde, sevgi ve sağlık dileklerimle.

25 Ocak 2011 16:54

nuhungemisi

Ayşe Kilimci'nin bu yazı üzerine yazdığı yorum-yazısı için bakınız:

KOVA OLACAĞIMA KEDİ OLAYDIM…Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.