İzmir'deki başkan adaylarına çağrı: 7 Şubat'ta İkMM'ye gelin, yeni bir 'özlenen tablo' yapalım!

03 Şubat 2014 17:56 / 2265 kez okundu!

 

 

31 Mart 2023'de yerel seçimler yapılacak... Biz şöyle biraz gerilere gidip geçmişe uzanalım... Yakında nasıl olsa yeni tartışmalarla karşınızda olacağız...

"İzmir’deki bu güzel manzara hep amaçladığımız şeydi, bu kez bizim meclisten çıkmamış da olsa... Mevlana için düzenlenen bir toplantıda yan yana gelince önce sayın Aziz Kocaoğlu ve Binali Yıldırım birbirlerine güzel jestler yapmışlar, sonra diğer 2 aday da onlara katılınca ortaya bu özlenen görüntü çıkmış."

 

****

 

İzmir'deki başkan adaylarına çağrı: 7 Şubat'ta İkMM'ye gelin, yeni bir 'özlenen tablo' yapalım!

 

İzmir’deki bu güzel manzara hep amaçladığımız şeydi, bu kez bizim meclisten çıkmamış da olsa... Mevlana için düzenlenen bir toplantıda yan yana gelince önce sayın Aziz Kocaoğlu ve Binali Yıldırım birbirlerine güzel jestler yapmışlar, sonra diğer 2 aday da onlara katılınca ortaya bu özlenen görüntü çıkmış.

Mecliste kavgalar olunca hep "istenmeyen görüntüler"den söz edilir ya, bu kez de "özlenen görüntü" sözkonusu. 

Bu nedenle de İkMM olarak biz, bu özlenen görüntüyü daha çok ve daha bilinçle oluşturmayı amaçladık.

Bu fotoğraf, daha güzel bir yan yana gelişin de müjdecisi olabilir; çünkü İzmir kMM’nin geçen ayki davetine katılamayan Sayın Binali Yıldırım, 7 Şubattaki toplantımıza katılacak. Bu durumda biz İkMM olarak sayın Aziz Kocaoğlu'nu ve diğer başkan adaylarını bir kez daha toplantımıza davet ediyor ve bu çağrıyı basınla da paylaşıyoruz.

Bu arada hem adaylarımızın hem de basının olası yanlış bilgilenmesinin önüne geçmek amacıyla açıklama ihtiyacı duyuyoruz. Adayların birlikte katılımını isteyen bizler onları birbiriyle adeta "tokuşturup" buradan grupsal, partisel ya da mesleksel çıkarlar oluşturma peşinde değiliz. Toplantıda adaylar biribirleriyle elbette nezaket sohbeti yapacaklardır. Ancak bunun dışında birbirleriyle doğrudan konuşmasını ya da karşılıklı tartışmasını amaçlamıyoruz. 

Bu toplantının bir ‘’Örnek’’ toplantı olması ihtimali hayli yüksek. Doğal olarak standart yöntemimizden farklı bir yöntem uygulayacağız. Adaylara kendilerini ve projelerini anlatmaları için eşit sürede söz hakkı verdikten sonra doğrudan soru-yanıt bölümüne geçecek ve sivil toplumdan gelecek soruları 2'şer dakika içinde yanıtlamalarını isteyeceğiz. İlk başta süre az gibi görünse de, unutmayalım ki iyi kullanan aday için bu, çok sayıda 2 dakika hakkı anlamındadır.

Yani biz İzmir küçük Millet Meclisi olarak yıllardır başarıyla yaptığımız gibi, sivil toplum temsilcileri ve adayların karşılıklı ve anlamlı sohbetini planladık. Tıpkı Obama ve Romney'nin yıllar önce katıldığı başkanlık seçimi öncesindeki buluşmaları gibi... 

Bu zor günlerde ve karmaşık ortamda böyle özlenen bir tablo oluşturmak, bizzatihi seçim sonucundan daha anlamlı değil mi?

İzmirimizin sevgili adayları, lütfen bu çağrımızı yanıtsız bırakmayın. Özlenen tabloları çoğaltmak, özlenen İzmir ve özlenen Türkiye için güzel birer yeni basamak olabilir. 

Ön yargılar dışarı! 

İzmir, Türkiye'ye örnek olsun!

 

Pervin Mısırlıoğlu E.

İzmir küçük Millet Meclisi hamalı

 

 

Son Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2023 15:33

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.