Aynı zamanın içinde başka dakikalar yaşıyoruz

03 Ocak 2010 16:35 / 2496 kez okundu!

 


Keder bile lüks oldu bu zamanda. Bir şeye üzülemeden öbürü sıraya giriyor. Öbürü gündeme düşecekken başka bir tarafa uçuyoruz ansızın. Hüzün oturmadan, sevinç kalkıp gitmiyor. İlla biri diğerinin yerini kapacak.

Tam bir sevgiye odaklanırken, sevmediklerimizle elele tutuşup birlikte atlıyoruz ateşe. Düşman bildiğimize ansızın kanımız kaynıyor, dost tutuyoruz ortak başka düşmanı görünce. Üstümüze geldikçe sorular, sorunlar, kafamıza indikçe kocaman ünlemler, noktalar, virgüller neşemiz de sona eriyor.

Hem dünyanın merkeziyiz, hem hiçiz. Hem hiçiz hem her şeyiz.

Hem sanalız hem gerçeğiz. Hem 1232 kişiyiz hem bir kişiyiz.

Hem güçlüyüz hem zayıf.

Hem hüzünlüyüz hem sevinçli. Hem gerçeğiz hem yalan.

İnternetle de olsa aynı zamanın içinde başka dakikalar yaşıyoruz. Online olmak yetmiyor hayatın içinde. "Yüzline" olacak halimiz yok dercesine bakmayın canım.

Herkes üzerine düşenden fazlasını yaptı bu sitede.

İzmir.izmir.net olarak 3. yaşımızı kutlamaya hazırlanıyoruz.

2007’den beri sabırla ve sakinlikle, her geçen gün artan değerli yazarlarımız ve giderek çoğalan üyelerimiz ile zoru başardık. Artık haber portalımız, üyeleri, takipçileri, okuyucu ve istikrarlı, fedakâr yazarları ile kendisini ifade etmedeki başarısını gerçekleştirmiştir.

Hem ülkemizde hem de dünyanın pek çok ülkesinde yaşayan insanlar tarafından keşfedilen ve beğeni ile izlenen izmirizmir.net, kendine özgü duruşu ile, bağımsız ve demokrat tavrı ile en prestijli sanal medya marketlerindeki yerini aldı. Hak ettiği ilgi ve güveni kazandı. Hiç reklam vermeden tanınmamız elbette üyelerimiz, yazarlarımız, okuyucularımız sayesinde. Haber ve Yazı İşleri Müdürümüz Hürriyet Hanım, Yayıncı-Yazar İlhami Bey, Nina Bencoya, Ali Rıza Üleç, Ayşegül Yeşilnil, Ayşe Hür, Ceyla Gökahmetoğlu Gülboy, Emin Yeğinboy, Gülçin Tunca, Jasmin Kayra, M. Cengiz Bilir, Dr. Mahmut Tolon, Rasim Ozan Kütahyalı, Sebia Karaesmen, Tanay Sıdkı Uyar, Yalçın Ergündoğan, Yonca Buğdaycı M., Ferruh Erkem, Dr. Levent Buda, İffet Diler, Filiz Pelit, Sibel–Lirik, Sertan Büte, Violet Alalof, Murat Şahin, Arif Ali Cangı, Zeynep Sarıgöllü, Başak Sakızlıoğlu, İsmet Tunç, Mehmet Fatih Doğrucan, Ertuğrul Barka, Muammer Sakaryalı, Mehmet Taş, Hakan Akçura, Talat Ulusoy, Timur Ugan, Neyyir Berktay, Konuk Yazarlarımızdan Sait Çetinoğlu, Oktay Çaparoğlu ve diğer tüm katkıda bulunan yorumcu ve konuk yazarlarla birlikte kendi yolumuzda ilerliyoruz.

Bilirsiniz işte; herkes Buda gibi Bo ağacının altında oturamıyor günümüzde. Çözümler üretmenin, var olmanın ve var etmenin bin bir yolu deneniyor. Hepimizin tutunduğu dallar değişik değişik ağaçlardan oluşuyor. Atılan adımlar, verilen sözler, gidilen hedefler, durulan noktalar, varılan sonuçlar farklı farklı.

Farklılıklarımız zenginliğimiz olsun. Kardeşlik ve sevgi en tutarlı yanımız. Demokrasi binbir ışıltılar içinde en büyük dileğimiz olsun. Sağlık, mutluluk, sevgi ancak böylesi bir dünyada çoğalır.

Herkes farklılıklar içinde birlikte yaşamaya kararlıysa yeni bir anlayış, yeni bir görüş edinmelidir. Kendimiz, kentimiz, memleketimiz hakkında ve dünya ile ilişkilerimiz hakkında yeni, yaratıcı ve barışçıl bir görüş açısı üretmeliyiz. Dünya bir bütün; tüm ırkları, dilleri, dinleri ve renkleri ile. Biz bu resmin içindeyiz. Görüşlerimiz ve sorunları çözmedeki hünerimiz başkalarınınkiyle aynı olmaz çoğu zaman ve hatta dünkü ya da daha geçmiş tarihimizdeki girişimlerimizle de aynı olması beklenemez.

Unutmamamız gerek; rahmetli Seyfi Amca’nın dediği gibi “hayat bir parmak lezzet, on parmak eziyet”. Biz 90 yaşına gelir miyiz bilmiyorum ama, işte bu yüzden bence onun da yaptığı gibi;

Eziyeti Meziyete çevirmemiz lazım.

Meziyetiniz bol, mutluluğunuz daim, yeni yılınız kutlu olsun.

Yeni oyun, yeni şans!

Sevgi ve saygılarımla,


Pervin Mısırlıoğlu E. /Editör
30.12.2009

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.