1 NİSAN'DA ÖNYARGILAR DIŞARI, AMA CİDDEN...

29 Mart 2011 15:43 / 4412 kez okundu!

 


Editörümüz Pervin Mısırlıoğlu E. İzmir küçük Millet Meclisi Ortak Çalışma Grubu'nda olduğu için bir süredir köşe yazılarına ara verdi. İzmir toplantılarının ev sahipliğini ve hamallığını üstlenen Mısırlıoğlu, herkesi, hem TkMM'lere hem İzmir'e hem de İzmirizmir.net'e sahip çıkılması için her ayın ilk cuma günleri, İzmir'de çoğu zaman yanyana gelmeyen farklı kesimlerin bir araya gelerek verimli tartışmalar gerçekleştirdikleri bu toplantılara katılmaya davet ediyor.

İzmir küçük Millet Meclisi’nin bu ayki FORUM toplantısı 1 Nisan Cuma günü, 10:00-13:00 saatleri arası Türkan Saylan Alsancak Kültür Merkezi, Benal Nevzat Salonu’nda gerçekleştirilecek. Böylece TkMM’ler Nisan ayında da eş zamanlı olarak 32 ilde toplanmış olacak.

“ÖNYARGILAR GİREMEZ” başlığı ile her ay tekrarlayacağımız bu toplantılarda amacımız, milletvekillerimizle ve belediye başkanlarımızla 4 yılda bir değil, sık sık ve sıcağı sıcağına bir araya gelmek, seçmenden gelen farklı sesleri, araya aracı katmadan ulaştırmak. Bir diğer amacımız da, kendimiz seçerek göreve getirdiğimiz milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımızla, “farklılıklarımızla birlikte” bir arada olabilmenin, birbirimizi dinleme ve anlamanın geleneğini oluşturmak.

Çünkü eski adetlerimiz bizi özlenen barışa ve çoğulcu bir demokrasiye götürmedi. Birbirimize farklılıklarımıza saygı göstererek yaklaşmak yerine kutuplaşmayı körükledi. Zaman zaman, değil birbirimize selam vermek, birbirimizin boğazına sarılır hale geldik. Bunun acısını çok çektik, hala da çekiyoruz. O halde eski adetlerimizi yargılamaktan çekinmeyelim. Bizi, sorunlarımızı dostça görüşerek çözmeye yönlendirecek yeni adetler edinelim. Bırakalım dışarıda önyargılarımızı, aklımızın ve vicdanımızın sesine kulak verelim.

Aylık toplantıların gündemin katılımcı kurumlar tarafından belirlendiği toplantımızın bu ayki yerel konusu “Genel Seçimler”. Gerçi bu seferki “Mutfak” tarafından belirlendi; Nisan, Mayıs ve Haziran ayları boyunca yerel konu olarak genel seçimi tartışmayı planlıyoruz.

Bu ayın genel konusu olarak ise; “Fukuşima nükleer santraller ve Türkiye’nin enerji sorunu” tartışılacak.

İzmir’de her görüş ve çalışmadan STK’ların ev sahipliğini yapmasını arzu ettiğimiz bu toplantılara milletvekillerinin ve belediye başkanlarının katılımlarını önemsiyoruz.

Özellikle bu ay farklı olarak, Parti İl Başkanlarını da toplantıya davet ediyoruz. İstiyoruz ki, bizleri temsilen TBMM’ne veya Belediye Sarayı’na yolladığımız vekillerimizle beş yılda bir değil, her ay bir araya gelelim. Türkiye’nin, İzmir’in acil gündemlerini birlikte konuşalım. İzmir’in sesini Meclis'e taşıyalım.

Çalışma ile ilgili ayrıntılı bilgi için www.tkmmocg.net sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İyi çalışmalar dileği ve sevgilerimizle...


İzmir küçük Millet Meclisi Ortak Çalışma Grubu adına

Pervin Mısırlıoğlu E.- Editör / www.izmirizmir.net
pervin@izmirizmir.net


Ülkem Yılmaz
colettest@gmail.com


***

- Nisan, Mayıs, Haziran ayları Yerel konu için detaylı bilgi:
MİLLETVEKİLİ ADAYLARINDAN 10 İSTEK

- Önceki (Mart 2011) toplantıyı okumak için tıklayın: İzmir küçük Millet Meclisi bir toplandı, pir toplandı.


Son Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2011 01:17

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.