GÖRGÜSÜZLÜK!MÜ? BELEDİYE BAŞKANLARININ, HALKIN PARASIYLA REKLAM MERAKI MI?

15 Ekim 2021 11:14 / 409 kez okundu!

 

 

"Beyaz Türklerde bir ümit. AKP gidecek ve pespembe bir Türkiye gelecek. Öyle zannet.

Tamam kabinenin ezici çoğunluğu doğudan. Tamam başörtülü hanımefendiler vs. Bunlar CHP dünyasını sarsıyor, da, unutmayın: biz bize benzeriz. Veya kısaca: malzeme bu!"

 

***

GÖRGÜSÜZLÜK!MÜ? BELEDİYE BAŞKANLARININ, HALKIN PARASIYLA REKLAM MERAKI MI?

Beyaz Türklerde bir ümit. AKP gidecek ve pespembe bir Türkiye gelecek. Öyle zannet.

Tamam kabinenin ezici çoğunluğu doğudan. Tamam başörtülü hanımefendiler vs. Bunlar CHP dünyasını sarsıyor, da, unutmayın: biz bize benzeriz.

 

Veya kısaca: malzeme bu!

 

25 yıl aradan sonra Antalya’dan Kaş Kalkan yolu ile Fethiye’ye gittim. Antalya’da Böcek sarmış her yanı. Adım başı tabela ve adamın ismi. Şu yapılıyor Antalya Belediyesi Böcek, bu yapılıyor, Böcek. Kaş’ta devam ediyor. Kalkan’da da kısmen… Kaş Belediye başkanı yaklaşık yüz metre bir yolu ve biraz daha az bir duvar inşaatını bulmuş, sadece kendi ismini yazdırmış. Sn Böcek dikkat ‘Rol çalan mı var acep?’

Nedir bu merak? Kendi ismini okuyunca mutlu mu oluyor Başkanlar? Sadece Belediye inşaatıdır yazsan olmayacak mı?  Milletin parasını çarçur etmek değil de ne bu?

 

Geçenlerde Çeşme’ye gittiğimde de devasa “Başkan, Kılıçdaroğlu” tabelaları. Araya serpiştrilmiş Atatürk… Genel Başkan yolda her yerde kendi ismini bir kez okusun diye bu kadar masraf? Arada da yerel Belediye başkanının ismi her yerde.

 

Antalya’da sordum ‘hangi partiden bu Böcek?’ diye. Seçimlerden süre geçti unutmuşum. CHP’li imiş.

 

Alçakgönüllülük prim yapmıyor. Bu, vergi ödeyenlerin paraları ile yapılan reklam esasen. ‘Görmemişlik mi? Ayıp mı? Buna halk karar verecek ve korkarım sağ demeden sol demeden sivil toplum kuruluşları (STK) bu halkın vergisi ile yapılan reklamı ve devasa tabelaları kınamadan da bir şey değişmeyecek. STK’lar bir araya gelip bu konuda eylem yapmayı düşünmezler mi acaba?

 

Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile başkanların kendi isimlerini halkın zihnine kazıma merakları eğer tepki gelmez ise sürüp gidecek.  Genel başkan düzeyinde de kendi resmini, ismini her yerde görme merakı oldukça partiler içinden de tepki gelmeyecek. Çok farklı tellerden çalan STK’lar acaba birleşip bir kınama eylemi yapabilirler mi?

 

Falan şehir belediyesi diye bir aydınlatıcı tabela konsa herkes zaten başkan kim biliyor bu geçici isimleri yazma merakı sürüp gidecek mi?  Nedir bu tabela israfı ve tabela kirliliği?

 

Bu arada not: Kaş ve Kalkan çok gelişmiş. Artan nüfusun bir kısmı buralara gelmiş. Gerek Antalya Kale-içinde gerek Kalkan’da, Bodrum’da bu iklimde elektrikli, belki ilerde şöförsüz giden küçük tramvaylar veya dış mekan yürüyen merdivenleri dik yokuşları altedeceklerdir. Bu cihazlar yaşlanan nüfus ile giderek artan bir şekilde yapılacak ve yokuşlarda site içlerinde dahi kullanılacaklardır.

 

Mahmut TOLON

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.