Çamurlu yağmur ve huzur

07 Mart 2009 22:34 / 1466 kez okundu!

 

Afrika’dan gelen tozlarla kırmızımtrak bir yağmur yağıyor.
Yağmurun getirdiği bir huzur var havada.
Merak ediyorum, acaba değerli üniversitelerimizde bu tozlardaki – zerrelerdeki iz mineraller ve mikroorganzmaları inceliyorlar mı?
Benim için bu yerel seçim neticelerinden çok daha mühim.

Arkeologlar Peru'da İnka zamanında terraforming veya düzeltme güdüsü ile terrafarming de denilen yöntemle bugünkü İngiltere kadar bir alanda tarım yapıldığını buldular. 

Bu mikroplar nedeniyle çoğalan siyah – kırmızı törf gibi toprakta bereket var. Bu toprak çoğalabiliyor. Acaba bu gelen zerreciklerde hangi mikroorganizmaların sporları var çok merak ediyorum. 

Siyah – kırmızımtrak törf gibi toprakta bereket var. Ve belki tarımda gerçek bir devrim yaşayabilmemizi sağlayacak bu araştırmalar...  Acaba bu gelen zerreciklerde hangi mikroorganizmaların sporları var, hangi iz mineraller? Yerel seçimde iki olasılık var; yerel istisnalar bu kaideyi bozmayacaklar diye inanıyorum. Ya Ak parti doruk noktasına erişecek ve yerel seçimden sonra ekonomik gerçekler nedeniyle düşüşe geçecek ya da doruk noktasını aşmış olduğunu göstererek son kez galip gelecek. 

Yağmur bereket ve huzur da getiriyor. En zengin ile en fakirin eşit olduğunu da bir kez daha tepemize inen kırmızımtrak çamurlu yağmur bize anlatıyor.
Para giderek değerini kaybediyor ve tüm dünyada önümüzdeki küresel ısınmanın küçük bir ön tadını veren bir ekonomik krizin içindeyiz. Para eriyor ve bu her yerde böyle, insanlar paradan başka şeyler istifleyerek daha güvende olacaklarını sezmeye başladı. Mesela karşılıklı güven istiflemek, beceri istiflemek, ileride daha güvenli ve akıllıca olacak. 

Fütürologlar yani gelecekte ne olacak diye tahmin yürütenlerin bazıları gelecekte para diye birşey kalmayacağını da öngördüklerini söylüyorlar. Dünyada aç kimse kalmayınca ve nüfus sorunu çözülünce ve doğa ile denge elde edilince bu mümkün bile olabilir ama ben önümüzdeki yüzyılda hatta önümüzdeki ikiyizyılda paranın insanlar için hala en önemli yarış unsuru olacağından eminim. 

Para sayesinde hem kuruşa saygı öğrenilecek hem de yarış güdümüz tatmin olarak dünyevi problemleri çözebileceğiz diye umuyorum. Yağmurun getirdiği huzur ile tüm böyük Türk büyükleri yöneticilerimizin görgüleri ve bilgileri çerçevesinde doğruyu yapmaya çabaladıklarını düşünüyorum geriye bakınca, bu düşüncem hatta ve hatta darbe yapan askerleri bile kapsıyor. 

Ödememiz ve ders çıkarmamız gereken olaylardı bunlar sanki. Umuyorum bu Ergenekon keşmekeşi de uzlaşı ve huzur ile son bulur ve bir daha kimsenin darbeyi düşünmeyeceği bir son ile noktalanır. 

Olamazsa daha epey bir zaman için üçüncü dünyaya doğru bir seyahatin biletini kendimize keseriz korkarım. 

3 çocuk diyen başbakan Erdoğan bile bu huzur ve barış modumu etkilemiyor. O da görgü ve bilgisi çerçevesinde ülkemiz için iyi olduğuna inandığı bir savı destekliyor. Erdoğan belki de Ortadoğu’da barış için karizmatik bir insan ve başarılı olur diliyorum. 

Umuyorum bu topraklar gerçek bir dünya lideri de çıkarabilecek tekrar, Atatürk gibi. Merak ediyorum, acaba değerli üniversitelerimiz bu tozlardaki – kırmızımtrak zerrelerdeki iz mineraller ve mikroorganizmaları inceliyorlar mı? Bu neticeleri yerel seçim neticelerinden çok daha fazla merak ediyorum ve önemsiyorum. 

07.03.2009

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.