CHP DEĞİŞMEZ, DEĞİŞİRSE CHP OLMAZ

06 Kasım 2023 23:15 / 1028 kez okundu!

 

 

"Genel başkan değişiminin  muhalif kesimin yaşadığı travmadan çıkış için bir umut olacağını düşünmüyorum. “Gandi Kemal“ övgüleri ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa geldiği günler daha dün sanki... Yaşanan hüsran ve hayal kırıklığı ise hiç unutulmayacak gibi."

 

CHP DEĞİŞMEZ, DEĞİŞİRSE CHP OLMAZ


Bülent Ecevit, İsmet Paşa’yı kurultayda yenilgiye uğrattı diye bilinir. 
Aslında İsmet Paşa Kurultaydan önce genel başkanlığı bırakmış, kurultayda da aday olmamıştır. 
CHP tarihinde benim bildiğim ilk defa kurultayda delege tercihi ile genel başkan değişiyor. Bu, Türk demokrasisi adına gerçekten önemli ve sevindirici bir gelişme. Bu anlamda kurultay delegelerini kutlarım. Diğer partilere de örnek olmasını dilerim.


CHP’nin, 'yeni genel başkanı döneminde de ideolojik olarak değişmeyeceği' söylemlerine ben de katılıyorum. Hatta bana kalırsa HDP ve Fetöcülerle arasına yeterli mesafe koyabilseydi, sayın Kılıçdaroğlu zamanında CHP asıl değişimi yaşamıştı. Parti hafızasında umarım bu değişimden tortular kalacaktır. Yeni dönemde bu kıyaslamaları daha çok yapacağız anlaşılan.
Genel başkan değişiminin  muhalif kesimin yaşadığı travmadan çıkış için bir umut olacağını düşünmüyorum. “Gandi Kemal“ övgüleri ile Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkanlığa geldiği günler daha dün sanki... Yaşanan hüsran ve hayal kırıklığı ise hiç unutulmayacak gibi.

 
Değişime en çok sevinenlerin ise 6’lı masa ve Meral Akşener olacağı kesin. 
Bu değişimle muhalif kesim, kaybettiği Ankara ve İstanbul’u tekrar kazanma ihtimalini yakalamış olabilir. Bakalım İyi Parti tükürdüğünü yalayacak mı? 


Genel ve başkanlık seçimleri açısından ise; belki de çok erken bir öngörü olacak ama Sayın Erdoğan yapılacak hukuki değişikliklerle bence tekrar aday olacak. Ve muhalif kesim! Sizi yine yeneceğiz diye düşünüyorum. 


O yüzden sizin için çok sevinilecek bir durum yine yok yani. 


Her şeye rağmen değişikliğin ülkeye ve millete hayırlı olmasını diliyorum.

Alpaslan SEL

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.