BUGÜN 7 ŞUBAT 2012

09 Şubat 2021 09:45 / 1331 kez okundu!

 

 

2012 deyip geçmeyin..

"yetmez ama evet"çi eski yol arkadaşlarımla her münazaramız kritik bir zamana gelir dayanır..

Şöyle bir tecrübe yaşadım...

 

****

 

BUGÜN 7 ŞUBAT 2012

 

2012 deyip geçmeyin..

"yetmez ama evet"çi eski yol arkadaşlarımla her münazaramız kritik bir zamana gelir dayanır..

Şöyle bir tecrübe yaşadım...

Ahmet Altan daha baştan itibaren 2011-12 yıllarını kırılma tarihi olarak gösterirdi. O tarihten itibaren siyasi iktidarın, daha doğrusu Erdoğan'ın o tarihlerden itibaren otoriterleştiğini,demokrasiden uzaklaşmaya başladığını dillendirmeye başlamıştı.

Daha sonraki yıllarda, "yoldaşlarımla" yaptığım tartışmalarda benzer bir şekilde ve aynı tarihleri ileri sürerek, benzer eleştirileri dile getirdiklerini gördüm. Çok sayıda arkadaşımda gördüm bunu.

Evet bence de o tarihler kritik...

Ve tabii ondan sonrası...

Mesela bugün! 7 Şubat...

Çok kritik bir günün yıldönümü, eğer o gün planlandığı gibi yürüseydi işler, tarih Türkiye'yi başka türlü yazacaktı.

Ne oldu 7 Şubat'ta...

FETÖ’cü Özel Yetkili Savcı Sadrettin Sarıkaya, 7 Şubat 2012 saat 17.00’de Fidan ve 4 MİT görevlisini telefonla arayarak ifade vermek üzere beklediğini söyledi. İfadeye çağrılma anı bile hesaplanmıştı. Amaç, Fidan ve 4 görevliyi PKK’yla ilişkilendirmekti. Dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Fidan’ın ifadeye gitmesini istedi. Dönemin Başbakanı Erdoğan’ın, ameliyat olacak ve o narkozun etkisindeyken Fidan'ın gözaltına alınması planlanıyordu. Ancak Fidan, o dakikalarda operasyon olması beklenilen Başbakan Tayyip Erdoğan’a ulaştı. Erdoğan, ameliyatını erteletti. Fidan’ın ifade vermeye asla gitmemesini emretti. Böylece kumpas bozuldu.

Peki Neye dayandırıldı?

MİT ile PKK'nın Oslo'da terörü bitirme amacıyla görüşmesi. Bunun neresi kötü. Tabii ki Türkiye için gayet iyi bir gelişme olacaktı ama emperyal odaklar için kabul edilemezdi. Bu iktidar durdurulmalıydı.

Ve operasyon başlatıldı.

Olağanüstü yetkili savcı Sadrettin Sarıkaya vasıtasıyla başlatıldı operasyon ama Erdoğan'ın cesur ve kararlı tutumuyla boşa çıkarıldı.

Bu tarihten sonra, vesayet odaklarıyla, seçilmiş adam ve arkadaşları arasındaki kavga vites büyüterek devam etti. 15 Temmuz 2016'ya kadar. Hani o tiyatroya kadar, zaten bu ara kavgalar da tiyatronun perdeleriydi.

Şimdi söyleyin bana;

Erdoğan 2012'den sonra, otoriterleşmiş mi yoksa seçilmiş biri olarak kendisine yönelik, baskı, komplo, kumpas ve darbe girişimlerine mi direnmiş, sağlam durmuş.

2012'den sonra Erdoğan'ı desteklemeyi neden bıraktınız.

Necmi DEMİRCİ

07.02.2021

 

Son Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2021 16:21

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.