TECRİTTE YAZILAN MEKTUP

22 Eylül 2021 12:17 / 733 kez okundu!

 

 

"Hücremde yaşadığım acılar bana hayatta aslolan şeyin, sadece şu an olduğunu zihnime işledi. Eskiden boşu boşuna bir yerlere yetişmeye çalışıyormuşum. Artık buradan çıkarsam, sevgi ve bilgi ışığında aydınlanmak için kendimi hayatın akışına bırakacağım. Dışarıda ya da içeride olmak aslında fark etmiyor, ya kendini tutsak ediyor ya da özgürleştiriyorsun. Karanlık hücremde azap yaşasam da, hep aydınlığa çıkma umudumu besledim.”

 

****

 

TECRİTTE YAZILAN MEKTUP

 

“Sevgili Arkadaşım,

Buraya nasıl düştüğümü bilmiyorum. Sanki sonsuz bir karanlığın içindeyim. Tecrit hayatı yaşamanın en korkutucu yanı ne biliyor musun? Kendinle baş başa kalmak, korkularınla, kendi acımasızlığınla ve bastırmak istediğin yönlerinle yüzleşmek. Ne kadar can yakıcı bir süreçmiş bilemezsin.

İçeri düştüğümden beri, aslında kendimi hiç tanımadığımı fark ettim. Her gece karabasanlar görüp, kan ter içinde uyanmak ilk başlarda çok ürkütücü geliyordu. Ama insan burada, cehennemi gerektiği gibi yaşamadan, hakkını vermeden, acılarından ders almadan, huzura kavuşamayacağını bile öğreniyor.

Kâbuslar gördükçe, onlardan korkmamaya başladım. En çok neyi özlemiştim bu tecrit odasında biliyor musun? Kendimi, sevgili arkadaşım. Bu tecrit hayatından önce, hep başkaları için yaşayan bir hizmet eri olduğumu acı da olsa öğrendim. Hücremde yaşadığım acılar bana hayatta aslolan şeyin, sadece şu an olduğunu zihnime işledi. Eskiden boşu boşuna bir yerlere yetişmeye çalışıyormuşum. Artık buradan çıkarsam, sevgi ve bilgi ışığında aydınlanmak için kendimi hayatın akışına bırakacağım. Dışarıda ya da içeride olmak aslında fark etmiyor, ya kendini tutsak ediyor ya da özgürleştiriyorsun. Karanlık hücremde azap yaşasam da, hep aydınlığa çıkma umudumu besledim.”

 

Murat ŞAŞZADE

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.