ŞUNDAN BUNDAN

17 Haziran 2018 13:06 / 1382 kez okundu!

 

 

“Yalnızların birbiriyle karşılaşması herhangi bir toplantıda, bir kafede ya da kalabalık içinde değil, yalnızların karşılaşması sadece yalnızlık içinde olur. Çünkü yalnızlığın mekanı mahremiyettir. Kıymetini bilelim.”

 

****

 

ŞUNDAN BUNDAN

 

Konularını Ayşe Arman gibi ipe sapa gelmez dedikodu yığınının içinden almayıp, şeyleşmiş dünyayı yansıtacak şekilde yazsaydın belki olurdu. Bak şunun gibi: 

 

Telaşlısın çünkü yaşamı seviyorsun, oysa ki nesini sevdin şu yaşamın? İlkbahar rüzgarını, geniş duble yolları ya da güneşi değil herhalde! Bütün bunlar insanı yalnızca yorar, terletir ve toz içinde bırakır. Gerçekten yaşamı tanısaydın sevmezdin. Telaşa gerek yoktu. Showmenlik ise zaten bambaşka bir kepazelik. Sonunu amaçlasaydın böyle olmazdı.

 

Kalabalığın kabalıklarına tenezzül etmeyin. Kalabalığın şakşaklarına muhtaç olan showmenlere de iltifat etmemeniz gerçekten güzel olur. Bunların aksine, yalnızların birbiriyle karşılaşması herhangi bir toplantıda, bir kafede ya da kalabalık içinde değil, yalnızların karşılaşması sadece yalnızlık içinde olur. Çünkü yalnızlığın mekanı mahremiyettir. Kıymetini bilelim.

 

Farkında değilsin: Solcu olman, düzeysizliğini örtmez; hümanist olman, egoistliğini gizlemez; barış istemen, çatışmacı tarzını gölgelemez; seküler yaşaman, inanç formunda davranmanı engellemez. İnsan olman, insan olduğunu göstermez.

 

Hasan BASRİ

 

Son Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2018 19:31

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.