'Öldürmek için değil, yaşatmak için yasa!'

20 Ekim 2012 15:52 / 2568 kez okundu!

 


İzmirizmir.net'in değerli yazarı Yalçın Ergündoğan geçtiğimiz günlerde İMC televizyonunda "Güler Yıldız'la haftasonu" programının canlı yayın konuğu oldu. Hak savunucusu Yalçın Ergündoğan, programda "Ölüm Yasası" olarak da adlandırılan yasa değişikliklerine ilişkin görüşlerini, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı ve Kadiri tarikati şeyhi Haydar Baş'ın kendisi hakkında açtığı davaları, uğradığı hukuksuzluk ve adaletsizlikleri, açıkladı. Altüst Dergisi Yayın Kurulu üyesi de olan Ergündoğan söyleşisinde derginin yeni sayısını da tanıttı.

"Doğanın da hayvanların da ne kendilerini savunacak 'avukatları', ne çıkarlarını koruyacak 'sendikaları', ne de 'oy hakları' var. Tam da bu nedenle; tüm canlıların 'yaşam haklarını'savunan, onlarla birlikte, yaşamı eşit ve adilce paylaşabilmek için, 'türcülüğü' reddeden bir noktadan baskı ve sömürüye karşı çıkan duyarlı insanlara çok iş düşüyor..." şeklinde görüşlerini özetleyen Ergündoğan; insan türünün diğer canlı türlerine karşı saldırısının önüne ancak "yaşam savunucularının" geçebileceğine vurgu yaptı.

Ergündoğan, söyleşisinde ayrıca, "Dil, din, ırk, milliyet ve tür farkı gözetmeksizin, bir anadan doğmuşçasına birlikte, bir arada yaşamın, varlığımızın sürmesi için bir zorunluluk olduğunun" da altını çizdi.

"Öldürmek için değil, yaşatmak için yasa" talebinde bulunan ve 5199 sayılı 'Hayvanları Koruma Yasası'nda yapılmak istenen değişiklikleri, "AB makyaj yasası olarak çıkarılan" yasanın daha da geriye götürülmesi olarak niteleyen Yalçın Ergündoğan'ın 13 Ekim 2012 cumartesi günü yayınlanan tv programının videosu için tıklayınız:

http://www.haberdesin.com/video/yasam/onlarin-sendikasi-yok
 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.