YAŞ 70 AMA HAYALLERİ BİTMEMİŞLİK ÜSTÜNE

02 Kasım 2023 23:35 / 549 kez okundu!

 

 

"Ülkem; 100 yılın güzelliklerini, koruyor, büyütüyor; yaralarını ise, bu toprakların 1000 yılının kuyusuna bakraç sallayarak, devri-sabık yaratmadan sarıyor; demokrasisi eksik Cumhuriyet’ten, demokrasili Cumhuriyet’te evriliyor. Daha özgürlükçü, eşitlikçi, çoğulcu, demokrat yeni bir anayasaya dikiyor gözünü ülkem; dünyaya örnek oluyor, kaostan çıkış yolunu işaret ediyor ve “yeni Nuh’un Gemisi benim” diyor insanlığa...  Ben de bunu görev bilerek, hayal kurmaktan vazgeçmeyerek sanalanayasa.net sitesini armağan edeceğim ülkeme."

 

 

*****

 

YAŞ 70 AMA HAYALLERİ BİTMEMİŞLİK ÜSTÜNE

 

                Bir 1 kişi görseli olabilir Bir 1 kişi, telefon ve gözlük görseli olabilir

 

70 yaşına girdim. Eskiden çok uzak görünürdü bu yaşlar şimdi içindeyim. Hala adalet, eşitlik, özgürlük peşindeyim, hala umudumu kesmedim yurdumdan, hala ülkemi, insanımı keşfetmekteyim. Geçmişte rengarenk bir hayatım oldu, çok sevdim, çok sevildim, gezip dolaştım memleketleri politik mecburiyetlerden... İlk fırsatta ülkeme döndüm.

Şimdi daha sakin yaşıyorum. Çevremde aşkım, ikiz kızlarım, biraz uzakta Can’ım, canımdan çok sevdiklerim, kardeşlerim, kardeşten ötelerim... Hayattan başka ne ister ki insan...

Ülkem; 100 yılın güzelliklerini, koruyor, büyütüyor; yaralarını ise, bu toprakların 1000 yılının kuyusuna bakraç sallayarak, devri-sabık yaratmadan sarıyor; demokrasisi eksik Cumhuriyet’ten, demokrasili Cumhuriyet’te evriliyor. Daha özgürlükçü, eşitlikçi, çoğulcu, demokrat yeni bir anayasaya dikiyor gözünü ülkem; dünyaya örnek oluyor, kaostan çıkış yolunu işaret ediyor ve “yeni Nuh’un Gemisi benim” diyor insanlığa...  Ben de bunu görev bilerek, hayal kurmaktan vazgeçmeyerek sanalanayasa.net sitesini armağan edeceğim ülkeme. 

Ülkem sivil bir değişimden geçiyor, beni de bu sivil değişimin içine çekiyor. Hayat, toplumun içindeki düğümlenmiş kimi sorunlara yeni, yaratıcı çözümler aramaya zorluyor bizi. Biz de elimizi taşın altına uzatıveriyoruz gönüllüce, bir grup gönüllü dervişle... 

70 yaş, dedemin görmediği yaştı, babamın 15 yıl aşabildiği... 

Dışı kalaylı içi vayvaylı hallerimizle mutluyum bu yolda. Yolun sonunda başka mutluluklar var mı bilmiyorum, çok da ilgilenmiyorum çünkü yolun kendisine aşığım. 

Biliyorum ki yolumuz hayattır, hayatımız da yoldan ibaret. Ki o hayat da sevdiklerinizle, dostlarınızla, birbirinize bir şey öğrettiğiniz, birbirinizden bir şey öğrendiklerinizle güzel. 

70 yaşımdayım. Güzel yaşadım. Herkese bundan da güzel yaşamlar dilerim. 

Yaşam sevincimizi birbirimize bulaştırmaya devam...

Vesselam.

 

İlhami MISIRLIOĞLU

31 Ekim 2023, İstanbul

 

Not: 65 yaşıma girdiğimde yazdığım yazıya göz attım, baktım ki büyük ölçüde benzeri düşüncelerdeyim, yazımı biraz güncelleyip sunuyorum. Bağışlayın :(

 

Son Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2024 18:06

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.