Yaşasın, astrolojiye de yaz geldi!.. Zodyak'ın marketing'ten sorumlu İkizler'i, nice yıllara!

28 Mayıs 2019 18:21 / 5315 kez okundu!

 


Eveeet... serin ve yağmurlu havalar bir süre daha devam edecek olsa da nihayet yaz mevsimine ve de bizlere “yaz”ı getiren İkizler Burcu’na geliverdik. Ben de bir yaz çocuğu olmama rağmen aşırı sıcaklara hiç de bayılmıyorum biliyor musunuz? Hatta şöyle demek daha doğru olabilir; bu sıcaklar beni “bayıltıyor”. Bu yüzden elimden gelse, yerküreye paralel olarak yaşamak istiyorum sonbahara kadar.

Günler uzayıp, havalar da ısınınca kapalı mekanların hepimizi bunalttığının farkındayım. İnsanın dört duvar arasına kapanası gelmiyor. Bunların farkında olmak da bir çeşit farkındalık yaratıyor bende; lafı çok uzatmamak. Kısa ve öz yazmaya çalışmak.

Biz “İkizler”in zaten çok az olan sabrı bu tür uzatmalar karşısında daha da dayanılmaz hale gelir maalesef. İçinde her şey olabilir; romantizm, felsefe, duyarlılık, duygusallık, gerçekçilik, politika, dostluk, komiklik, sataşmalar, vs... Ama hepsi çok dozunda, aslında mümkünse çok kısa kısa... Alimallah bunlardan biri ya da birkaçı kazara uzarsa biz dünyanın en mutsuz insanları oluveririz hemencik. Az önce gülümseyen yüzümüze bulutlu bakışlar yerleşiverir. Kaçmak, kaybolmak isteriz. Karanlık tarafımız gün yüzüne çıkmaya başlar. Kaçamazsak, ya defteri kitabı kaparız ya da karşımızdaki “insanı” huysuzluğumuzla üzeriz.

Böyle durumlarda iltifat etmeyi unutup, karşımızdakinin yalnızca olumsuz yönünü görmeye başlayabiliriz. Konuşmaları sonuna kadar dinlemek istemeyebiliriz, hatta aşırı akılcı davranmaya başlayıp karşımızdakini kudurtabiliriz. Ne yapsak acaba? Önemsiz şeylerden kolayca etkilenmesek, iyi niyetli eleştirilere gücenmesek, kendimizle daha barışık olsak-mı acaba?

BİZ… BİZ NASIL BİŞEYİZ YAAAAAA?

Bir kitabı ya da dergiyi okumaya genellikle son sayfadan başlayan, aynı anda iki işi birden yapma becerisine sahip, meraklı, akıllı, bilgi verici, çok yönlü, atik, herşeye kolayca uyum sağlayabilen, tekdüzelikten hoşlanmayan, güçlü iletişim yeteneğine sahip, iyi bir bilgisayarcı, yazar, konuşmacı ve haberci, araştırıcı ve de idealinin ne olduğunu bilmeden kendisine hayat boyu ideal arayıp duran, hep “keşfedilmemiş kıta” peşinde koşan doyumsuz bir varlık işte! Aman canım bir varlık olur mu, bir çift varlık diyecektim.

Oyuncu, şakacı, neşe veren ve iniş çıkışlı ruh haline sahip biz İkizler, yüzeyselliğimizi derinleştirmeyi ve konsantre olmayı öğrenmeli, herşeyi aklileştirme çabalarımızı da bir kenara bırakıp biraz daha duygularımıza önem vermeliyiz.

Bu arada benim, İkizler adına karizmayı çizen bir özellik olarak gördüğüm başka karanlık taraflarımız var ki bunları açıklamayı bir borç biliyorum:

Ünlü astrolog Gahl Sason kitabında şöyle yazmış bizim için;

“.. İkizleri yöneten gezegen Tanrıların habercisi Merkür’dür. Tanrısal mesajcı olarak hem Olympos’a (Cennet) hem de Altdünyaya (Cehennem) giriş iznine sahip tek tanrıdır. Hem saf hem de kutsal şeylere saygı duymayan kişiler tarafından aynı derecede sevilirdi. Altdünya’nın Merkür’ü kabul etmesi ve bundan şeref duymasının nedeni onun hırsızların ve yalancıların tanrısı olmasıydı. İkizler hırsızlık ve yalanı yönetirken, İkizler’in zıt burcu Yay gerçeği yönetir. Neden İkizler yalanları ve hırsızlığı yönetir? İkizler burcundaki pek çok kişi bu haberi duyunca üzülmüştür. (tıpkı benim gibi!) Bunun nedeni onların tacir olmalarıdır ve tüm tacirler, kar sağlamak için zam yapmak zorundadır. Zammın yüksek olması, onları fiyatın nedeni hakkında yalan söylemeye iter, daha sonra da geri adım atamazlar......”

Marketing yapanların hepsi İkizler mi yani? Enflasyonun sebebi bizler miyiz? Biraz kaba olacak ama "o haaaa" diyorum!!

Wallahi ben Sasson kardeşin yalancısıyım. Bunları o söylemişse muhakkak ki doğrudur ve bir bildiği vardır.

Haaa bir de abartma konusu var, onu da açıklamam lazım. Bazen verdikleri bilgiye doğru ya da pek güvenilir olmayacak detaylar ekleme eğilimleri de ilginçlik ve eğlence adınadır. Yanlış anlaşılmasın sakın!

Şimdi elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin, daha önceki burçlarla ilgili bu kadar olumsuz şey yazmış mıydım? Onların olumsuz tarafları yok muydu yani? Ohooo elbette vardı. Vardı da, ben ne yazık ki İkizler’im (İkizler kusura bakmasınlar) ve diğer burç mensupları arkadaşlarım iltimas geçtiğimi düşünmesinler istiyorum. Eh, biraz da konuşkanım diyelim.

İtirazı olanlar varsa, yorumlarıma yanıt versinler...

Ama iyi ki de doğmuşuz vallahi, nice yıllara canım burçdaşlarım benim!

YAŞASIN İKİZLER KARDEŞLİĞİMİZ!

Doğum günümüz kutlu-mutlu-hayırlı-uğurlu olsun.

Bu arada, tepkilerimiz ani olabilir ama çoğu zaman son derece nazik ve de diplomatik olmayı da iyi biliriz.

Sevgilerimle,


Hürkuş

23.05.2010


***


'EMZİKLİ TURFANDA İKİZLER'i okumak için tıklayın. 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
16 Haziran 2010 23:46

padlock

Hürkuşum gerçekten çok objektif yaklaşmışsın olaya. Hem aydınlık hem de karanlık yanını kutlarım.

Sevgiler

Yonca
25 Mayıs 2010 00:53

hurkus

Teşekkür ederim Mustafa bey.
Amacım eğlendirerek, keyifli bir yazı ile astrolojiden söz etmek zaten.
Hatta sizin gibi astroloji ile ilgisi olmayan insanların da bu konuya ilgisini çekebilmek, en azından okutturmak.
Eh, siz de okuyup keyif aldıysanız ne mutlu bana. :))
Selamlar, saygılar
24 Mayıs 2010 02:16

mustafa

Doğum günününüzü kutlar, sağlıklı mutlu nice yıllar, yazlarınızında sıcaktan sizi bayıltmayacak kadar ılık geçmesini dilerim. Hürkuş hanım, aslında benim astrolojiyle ilgim yok, pek de inanmıyorum fakat yazınızı çok güzel, akıcı, kısa bir hikaye gibi okudum, kaleminize sağlık, yorumum astrolojiden değil ama güzel yazınızdan yana oldu, saygılar.
23 Mayıs 2010 23:48

hurkus

Teşekkür ederim Komşum. :)

4 Haziran'da tekrar kutlamanız gerekecek. :)))))))))))))

Sevgilerimle...

23 Mayıs 2010 23:38

Bircan Oğankul

Doğum gününüz kutlu olsun. Nice senelere sağlıkla.. Ben yengecim. Komşu burcuz yani.:)))

Gülümseyerek ve de keyifle okudum yazınızı.

Sevgiler
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.