Kışı iteleyip Balık'ı öteledik, baharı çok özledik...

21 Mart 2010 21:36 / 2615 kez okundu!

 


Uyanın, kış uykusu bitti gitti. Bahar geldi Koç geldi.
Koç aşkla şevke geldi.
Hoş geldin Aşk. Bir geldin, Pir geldin!..

***

Gelin artık kararsızlığımızın yerini tatlı bir kaygısızlığa bırakıverelim... Bir varmış bir yokmuş diyerek astrolojik kronolojimizin ilk bebeği, cesareti, samimiyeti ve Balık’ların belirsiz sabrına ve kararsızlığına inat, kararlılığı ve sabırsızlığı ile kendini hemen belli ediveren, gözünü kırpmadan Aşk’ın peşine düşüveren acilciler ve hemen şimdicilerle tanışalım.

Haydi ne duruyoruz,
Sazan mevsimi geçti, bahara henüz göz kırpmışken
Biz de yunusları acilen çıkaralım elden.


Uyanın, kış uykusu bitti gitti. Bahar geldi Koç geldi.
Koç aşkla şevke geldi.
Hoş geldin Aşk. Bir geldin, Pir geldin!..


Öfffff yaaa, nasıl bir veda ve nasıl bir merhabadır bu? Zaman içerisinde duygu ve duyarlılık katsayım arttı galiba... Bu arada konuşma ve yazma isteğim de tabi ki...

Gidene elveda, gelene merhaba derken haksızlık da etmek istemem hani... Zodyak’ın en birinci burcu çevresine canlılık ve neşe getirir getirmesine, ama bu kendinden öncekilerin tarzı gibi pek nazikane değildir. Kışı iteler, eskiyi silip süpürür elbet, lakin Mars’tan ışınlandığından yumuşak geçişlerden ziyade “darbe”leri çok sever. Kızı ya da oğlanı olsun, saçından sürüye sürüye mum ışığında yemek yedirecek kadar kavgacı bir romantiktir Koç’umuz. Yan masadan gelebilecek en masum bakışlara bile kılıç sallayacak kadar tez canlı ve savaşkan bir ruha sahiptir.

Ama Koç’un hakkını Koç’a verelim bence. Bütün bu tez canlılığı ve gözü pekliği sayesinde bilinmeyen alanları keşfetmemizi sağlayan bir öncüdür o. Geçeceğimiz yollara bizden önce varıp, önümüze çıkacak her türlü engeli ortadan kaldırarak hayatımızı kurtarır. Bu yüzden bir adı da aslında “kurtarıcı” olmalıdır.

Kurtarıcı deyince, nedense Kurban Bayramı ve kurbanlık koyun geldi aklıma... Başıma bir kaza gelmesini istemem bu yüzden kendimi derhal ciddiyete davet ediyorum.

Sevgili Koç,

Liderlik, başlatma, savaşçı, dürüst, etkili, kurtarıcı, güçlü adalet duygusu gibi genel özelliklerinin yanı sıra iyimser, konuşmayı seven, en soğuk insanın bile buzlarını çözebilecek kadar eğlenceli ve arkadaş canlısı bir insansın. Üstelik onlara sadıksın ve zor zamanlarında da hep yanlarındasın. Bu arada, entelektüel kişiliğin arkadaşların tarafından her zaman takdir ediliyor.

Sınırlamalardan hoşlanmıyorsun ama aşırı ilgi isteyen, sabırsız, fevri, pervasız, biraz da tutarsız yanlarını azıcık törpülesen mi acaba??

Ateşli yapın, gözüpekliğin, bitmek bilmeyen enerjin hayatın her alanına yansıyor. Seçtiğin mesleğin hep en tepelerine tırmanıyorsun, bu ne hız? Hiç amaçsız kalmaz, hiç mücadele etmeden duramaz mısın?

Aslında pek çoğumuzu etkiliyor ama, bize daima "evet" denmesi burçlar aleminde en çok seni etkiliyor. Bu evet var ya bu evet, karşı taraf için bütün kapıları açan sihirli bir anahtar sözcük adeta. Seni suçlamıyorum ama bari bu zaafını bu kadar çok belli etmesen diyorum. Kendi kararlarını her zaman kendin verdiğin için bu da senin inisiyatifine kalmış bir konu tabii ki.

Ateşe körükle gidin, ona cesaret aşılayın, yapmayı düşündüğü şey konusunda en çok bu şekilde yardımcı olabilirsiniz.

Emirleri yalnızca Koç verir, bize uygulamak düşer. O öyle davranmasa da kibarca öneri ve imalarda bulunmakta fayda var.

Bırakın kendilerini istedikleri kadar anlatsınlar.

Aman Koç’a boyun eğmeyin sakın. Bunun bir tevazu değil de bir zayıflık olduğunu düşünüp kaçabilirler.

Sıkılacak kadar boş zamanları olmamasına dikkat edin. İşsiz kaldığı anda marazi durumların ortaya çıkma ihtimali oldukça yüksektir. Sonra “Zorba” filmini bizzat yaşayarak öğrenmek zorunda kalırsınız, benden hatırlatması.

Onu özgür bırakın, kendine koyun sürüsü pardon keçi çetesi oluşturabilsin, oyalansın, enerjisini harcasın.

Ondan daha deli dolu davranıp, garip ve beklenmedik şeyler yapın; benden de çılgınları varmış deyip, size taparcasına hayran olsun.

Kırmızı giymeyi deneyin, onun dikkatini hemen çekeceksiniz. Hatta yok yok belki de hiç giymeyin.

Sahip olduğu Mars özelliklerine rağmen çevresinde ve ilişkilerinde barışı korumaya kararlı, sakinleştirici ve sabırlı insanlara ihtiyaç duyar ve onları arar. Bunu sakın unutmayın!

Sevgili Kurtarıcımız, canımız, liderimiz, öncümüz, gladyatörümüz, doğum günün kutlu olsun.

Nice yıllara!..

Ne mutlu sana; yeni hedefler ve çözülmemiş sorunlarımız o kadar çok ki, ara sıra durup dinlenmen kaydıyla hepsi ellerinden öper!

Bu çağrıyı duyduğunda bir patriot gibi hedefe kilitleneceğini biliyorum.

Haydi, kurtar biziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!


Sevgilerimle,


Hürkuş
21.03.2010

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
29 Mart 2010 14:13

hurkus

Çaktırma İffetcim, ben en olumlu tarafından bakmaya çalışıyorum, yoksa yazacak çok şey var daaa. :)))))))))))
21 Mart 2010 22:05

İffet Diler

"Koç"..amanın...şu aşk sadece aşk olabilir mi?..Burçlar erişmesin..Hani insan insana göz göze..:)))...Akrep misali..ne dersin?...
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.