SOLCULAR GENE BİRLİK PEŞİNDE

21 Ağustos 2022 15:47 / 392 kez okundu!

 

 

"İyi de, ne oldu, ne değişti ki 60 yıldır yapamadığınızı şimdi yapmaya karar verdiniz ya da şimdi yapabileceğinize inanç niçin geldi? Yeni bir politika mı ürettiniz, yeni bir toplumsal dalga mı tespit ettiniz? Birbirinizi ne kadar sevdiğinizi mi anladınız?"

 

***

SOLCULAR GENE BİRLİK PEŞİNDE


Bundan ne çıkar...

Biz “gene birlik yazacakları gelmiş” deriz. Hani, bazılarının “oynayası gelir”, düğünlerde kurtlarını dökerler ya, solcuların da birlikleri gelince toplantı yapıp konuşurlar, bir süre rahatlarlar. Bu çok uzun süredir insanları üzen bir olgudur. Sık sık birlik girişimi yaparlar, konuşurlar, yazarlar, çizerler, havaya girerler ve...  tabii ki bir şey olmaz, sonra hadiii... tekrar birlik girişimi.

İyi de, ne oldu, ne değişti ki 60 yıldır yapamadığınızı şimdi yapmaya karar verdiniz ya da şimdi yapabileceğinize inanç niçin geldi? Yeni bir politika mı ürettiniz, yeni bir toplumsal dalga mı tespit ettiniz? Birbirinizi ne kadar sevdiğinizi mi anladınız? Şimdi mi anladınız? Oturup kucaklaşınca anlaşacak mısınız? Bu kez durum ciddi, mutlaka bir şeyler mi yapmalısınız? Seçimde insanların politikaya ilgisi artar, bundan istifade edelim mi diyorsunuz? Bu sefer kuşu yakalayıp kafese mi koyacaksınız? 
...

“Birlik” sihirli bir kelime gibi. Sanki birlik olunca bir şey çözülecek. Birlik öyle toplanarak, tartışarak filan olmaz. Ancak birisi birliği zorlayarak hayata geçirecek kadar güçlü olursa mümkündür. O halde boş yere germeyin. Aslında iş biraz oyalanmadan ibarettir. Bir araya gelin, sohbet edin, toplantıdan çıkınca yemeğe gidin, hasret giderin, kendinizi daha iyi hissedin. Bundan iyisi Şam’da kayısı olur. Apricot in Damascus, Gel bize bazı bazı.

Mehmet Tanju AKAD

Not: Bir de arkadaş, toplantı listesine baktım... Yani o isimlerle asla olacak şey değil. Yani başka  isimlerle de olmaz ama o topluluktan hiç bir şey çıkmaz.

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.