CHP'NİN, ATATÜRK'ÜN PARTİSİYLE BİR İLGİSİ KALMAMIŞTIR

31 Ocak 2021 14:27 / 1384 kez okundu!

 

 

"CHP içindeki karanlık gücün, çok karmaşık, inişli çıkışlı bir tarihi vardır. Her şey bir günde olmadı. Karanlık güç yavaş yavaş örgütlendi. Önce Atatürk’ün Türkiye’yi çok ileri götürecek, dünyanın ilk on ülkesi arasına sokacak olan düzenlemeleri engellendi. Reformcular etkili mevkilerden uzaklaştırıldı. Adım adım geriye dönüldü. Günümüzde CHP gayrı-milli, işbirlikçi ve son derece anti-demokratik bir partidir. Kendi içerisindeki yurtsever girişimlere asla izin vermez."

 

****

 

 

CHP’NİN ATATÜRK’ÜN PARTİSİYLE BİR İLGİSİ KALMAMIŞTIR

 

 

Türkiye’nin CHP ızdırabı bitmez

 

Çocukken CHP’nin Türkiye’nin öz partisi olduğuna inandığımız gibi, gençliğimden itibaren de ehven-i şer olarak birden fazla oy verdim. Hatta, bazı bağımsızlar dışında, başka bir partiye oy dahi atmadım. Ancak CHP’nin göründüğünden çok farklı bir şey olduğunu zamanla öğrendik. Açıkça itiraf etmek gerekir ki, genel hikayeyi çok iyi bilmemize rağmen bu partiyi kontrol eden karanlık gücün iç dengeleri tam olarak ortaya konulamadı. Zaten tam çözseydik “karanlık güç” demezdik. CHP’nin İttihatçı geçmişinden başlayıp İttihatçılarla hem hesaplaşması hem uzlaşması ve sonra da Atatürk inkılaplarını önlemesiyle devam edip günümüze getiren, genel bir tarihine ihtiyaç vardır.

.....

 

CHP, İttihatçı geçmişiyle uzlaşırken Atatürk’ü de etkisizleştirmiştir

 

Daha net bir şekilde ifade edersek, ATATÜRK İNKILAPLARININ KARŞI DEVRİMİ, CHP RAHMİNDE BÜYÜTÜLMÜŞTÜR. Bu nedenle CHP’yi iyi bir şey zanneden saftirik CHP’lileri uyandırmak için çaba göstermeliyiz.

 

Elbette bu çok karmaşık, inişli çıkışlı bir tarihtir. Her şey bir günde olmadı. Karanlık güç yavaş yavaş örgütlendi. Önce Atatürk’ün Türkiye’yi çok ileri götürecek, dünyanın ilk on ülkesi arasına sokacak olan düzenlemeleri engellendi. Reformcular etkili mevkilerden uzaklaştırıldı. Adım adım geriye dönüldü. Günümüzde CHP gayrı-milli, işbirlikçi ve son derece anti-demokratik bir partidir. Kendi içerisindeki yurtsever girişimlere asla izin vermez.

.....

Bu tarihi herkese anlatmak gerekir ama CHP tabanında gözleri tamamen bakar kör geniş bir kitle vardır. Bu taban uyanmadıkça, CHP tiyatrosu kapanmadıkça Türkiye’nin sıkıntısı bitmez. Yani bitmeyecek. Hadi hepimize geçmiş olsun.

 

Mehmet Tanju AKAD

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.