ESKİ YOLDAŞLARIMA SONDAN BİR ÖNCEKİ ÇAĞRIMDIR!

20 Ağustos 2022 10:03 / 472 kez okundu!

 

 

"Unutmayalım ki batı dünyası söz geçiremediği adama DİKTATÖR, emir verebildiği, yönetebildiği kuklaya da DEMOKRAT diyor... Kim kukla, kim diktatör? Artık o da sizin insafınıza ve vicdanınıza kalmış..."

 

***

ESKİ YOLDAŞLARIMA SONDAN BİR ÖNCEKİ ÇAĞRIMDIR!

 

Eskiden ABD emperyalizmine, NATO'ya karşı savaştığını söyleyip bugün ya PKK'nin ya da CHP'nin yanında saf tutan yoldaşlarıma sesleniyorum! 


S-400 bir saldırı silahı değil bir savunma silahı iken, senin NATO müttefiklerin muadillerini sana vermemişken, ülkemizin içinde bulunduğu tehlike çemberleri bu kadar açık biçimde ortadayken; bir muhalefet liderinin aşağıdaki sözleri söyleyebilmesi vahim değil midir? 

"Siz devlet olarak bir ittifak içinde yer alıyorsanız o ittifakın öngördüğü kuralları, ben de kendi ülkemde uygulayacağım diye imza atmışsanız, yani söz vermişseniz, devletin namusu olarak söz vermişseniz o ittifakın dışında farklı arayışlara girmek doğru değildir. Etik olarak değildir. Siz NATO ittifakı içindesiniz gayet güzel, savunma sanayimizi de bunun üzerine inşa etmişsiniz gayet güzel, neyse toplantılar NATO toplantıları yapılır vs o toplantılara katılırsınız, toplantıda oy kararları oy birliği ile alınır vs siz ittifakın dışında farklı bir savunma sanayine girerseniz o zaman sorun çıkar, çıkıyor... Nitekim gittiler S-400 aldılar. Şu soruyu sordum, kime karşı kullanacaksınız? Yunanistan'a karşı mı kullanacaksınız? NATO ittifakı içinde. Suriye'ye karşı mı kullanacaksınız? Orası da çok daha güçlü Ruslar var. İran'a karşı mı kullanacaksınız? Kasr-ı Şirin'den bu yana aramızda hiçbir sorun çıkmamış. E kime karşı kullanacaksınız? Rusya'ya karşı mı kullanacaksınız? Zaten silahı size veren o. Niye aldınız, neyin bedeli olarak aldınız, neyin bedelini ödediniz? Bu sorunun yanıtını şu ana kadar almış değiliz." 

Sevgili eski yoldaşlarım, Kemal Kılıçdaroğlu'nun İngiliz basınına verdiği demeçteki bu sözlerini bir kez daha sakince okuyun ve elinizi vicdanınıza koyup düşünün lütfen! 

Olanları bu denli yanlış okumanın 3 nedeni olabilir; ya Avrupa merkezci oryantalist batılısındır ya kraldan çok kralcı ezik bir batı hayranı ya da -en kötüsü- batının berbat bir kuklası... Dördüncü İhtimali düşünmek bile korkunç. 😞 

USA, RUSYA, ÇİN'den sonra dünyanın dördüncü büyük gücü olmaya gitmek elbette kolay değil... İçerideki ve dışarıdaki böylesi engelleri demokratik çerçevede, hep meşru kalarak aşmaya devam. 

2023 seçimleri belli ki yalnızca Türkiye için değil dünya için de bir dönemeç noktası olacak.

Unutmayalım ki batı dünyası söz geçiremediği adama DİKTATÖR, emir verebildiği, yönetebildiği kuklaya da DEMOKRAT diyor... Kim kukla, kim diktatör? Artık o da sizin insafınıza ve vicdanınıza kalmış...

20/08/2022 İstanbul

İlhami MISIRLIOĞLU

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.