ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

İYİYE DOĞRU GİTMİYORUZ

25 Nisan 2019

habibtaskin

İyiye doğru gitmiyoruz. Kırılma noktasındayız. Irkçılık, faşizm, diktatörlük, ötekileştirme, korku, işsizlik, sömürü, yoksulluk, rüşvet, linç kültürü, kadına şiddet ve yaşadıklarımızda ne ararsan var. Elimde bir kitap var. ‘Ben Milletvekili iken' Yazarı Çetin Altan'dır. Bu kitabı önemsiyorum. Delil niteliğindedir. TC'nin işleyen çarkının o gününü anlatıyor. ‘1965 seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi milletvekilleriyle Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde yerini alıyor. Muhalefet ettirmiyorlar. ‘Dayak cennetten çıkmadır' diyerek ara sıra bazı bazı günlerde dövülüyorlar, hakarete uğruyorlar. 1965 Türkiye genel seçimleri, 10 Ekim 1965 tarihinde yapılmıştır. Süleyman Demirel Başbakandır. 1965 yılında TC'nin Başbakanları: ‘20 Şubat 1965' e kadar İsmet İnönü, 20 Şubat 1965 ile 27 Ekim 1965 arasında Suat Hayri Ürgüplü, 27 Ekim 1965'den itibaren de Süleyman Demirel' Yazıma buradan başlamamın nedeni şudur: TC devleti dünüyle, bugünü arasında linç girişimi ve katliamlarıyla tarihin sayfalarında yerini almıştır. Öfke, kin, ötekileştirme, aşağılama ve diğer etkenler bir ideolojinin yansımalarıdır. Bu bağlamda Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıda ‘linç kültürünün' bir parçasıdır. Erdoğan ve AKP'si muhalif gördüklerini devletin olanaklarıyla sindirmeye, ırkçılığıyla, ötekileştirmeye tüm gücüyle devam ediyor. Hak hukuk oldu guguk. TC dünüyle, bugünüyle yapmış olduğu linç girişimleriyle ve katliamlarıyla yüzleşmek zorundadır. Erdoğan kendi egemenliğini tam olarak kuramadığından tam gaz saldırıyor. HDP'liler saldırıyla her zaman yüz yüze kaldılar. Sıra CHP'de. Daha önceki yazılarımda sıra CHP'ye geleceğini yazmıştım. Başka ne yazmıştım? İyi Parti'ye, Saadet Partisi'ne sıra gelecektir. Devrimciler her iktidar döneminde saldırıya uğramışlardır. Aleviler ve Kürtler derken sahneye birilerini muhakkak çıkartıyorlar. Ne yapmalıyız: Birlikte yaşamanın yollarını aramalıyız. Birbirimize öfke ve kin duymamalıyız. Herkes birbirine dokunmalıdır. Dertlerimizi paylaşmalıyız. Sorunlarımız ortaktır. İnsanca bir arada yaşama evet demeliyiz. Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınamalıyız. Her alanda birbirimize kenetlenmeliyiz. Yoksa? Hüseyin Habip Taşkın 23.04.2019
21 Mayıs 2019

celal_sayan

Gençlerimiz korku içinde, hepsi Türkiye'den bir an önce ayrılmanın peşinde. Çok yazık. Bizim kendi gençlerimiz böyleyken yabancı yatırımcıyı ülkeye getirip ülkeye döviz çekmeyi nasıl başaracaklar hiç düşünüyorlar mıdır acaba. Hukuksuzluk, haksızlık hat safhadayken kim parasını Türkiye'ye getirir. Dolar'ın Euro'nun hali de ortada. Bu paralara İspanya'da ticari mülk satın almak dururken kim bir dünya trafik problemi, hayat karmaşası, altyapı sorunları olan İstanbul'a gelip yatırım yapar. Bu konular hiç düşünülmüyor maalesef fakat kalkınmanın yolu da bu konuların iyileştirilmesinden geçiyor.

24 Mayıs 2019

habibtaskin

Her ne kadar emperyalizm ülkemizde atını koştursa da, İslamiyeti öne çıkarıp soygun talanını yapsa da, uzantıları olsa da, ülkemizde insanlar korkuyu yeniyor.
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0