ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

AKP ÝKTÝDARI ÝKTÝDARDAN DÜÞERSE SORUNLAR BÝTER MÝ?

17 Ekim 2017

habibtaskin

AKP ÝKTÝDARI ÝKTÝDARDAN DÜÞERSE SORUNLAR BÝTER MÝ? Her dönemin koþullarý ve sorunlarý ileriye taþýnarak, katlanýyor. Çözümsüzlük, karamsarlýk, baský ve þiddetiyle bir bütün olarak karþýmýzda sýrýtýyor. Faturasý da aðýr olarak emekçi ve yoksullara her yönüyle kesiliyor. 2002'den, 2017 tarihi dâhil olmak üzere AKP iktidarda, elini güçlendirerek, baskýsýný muhalif kesimler üzerinde, her alanda fazlasýyla hissettirdi. Saðdan ve soldan, liberallerden, muhafazakâr kesimlerin belirli kesimlerinden, devrimcilerden, partilerden en çok duyduðum. ‘Erdoðan gitsin. AKP iktidardan düþsün.' Buna benzer sözleri duyuyorum. Erdoðan ve AKP'nin biçim olarak gidiþi hakkýnda söylem olarak farklýlýklar var: Askeri darbeyi destekleyenler. Sandýða gömeriz diyenler. Erdoðan ölürse AKP daðýlýr diyenler. Belediyelerde Fetullahçý olanlarýn ihracý diyenler. FTÖ'den dolayý iþlerinden atýlanlar diyenler. Kararname Hükmünde Kararname (KHK) ile iþlerinden atýlanlar diyenler. Ortadoðu bataklýðýnda asker cenazeleri ne kadar çok gelirse diyenler var. Birçok neden ile umutlarý olanlar var. Þöyle düþünelim? AKP iktidardan gitti. Yerine nasýl bir düzen yapýsý gelecek? Daha mý iyi olacaðýz? Kürt bölgelerindeki körüklenen iç savaþ bitecek mi? Ekonomik düzenimiz canlanacak mý? Diye sorular çoðalýp gidiyor. Erdoðan ve AKP'si dünden bugüne kadar gelen iktidarlarýn, askeri faþist darbelerin, koalisyon hükümetlerinin bir devamýdýr. Türk –Ýslam sentezi Sünniciliðin devamýdýr dersek daha iyi olur. Kafa yapýsý deðiþmeyen yönetimde, Erdoðan ve AKP'si gitse de, yerine gelecek parti ya da koalisyon hükümetinde deðiþen bir þey olmayacaktýr. Tamam, Erdoðan kendi iktidarýný perçinlemek için her yol mubah anlayýþýyla yoluna devam ediyor. Tek adam diktasýna doðru gidiyor. Hatta Karanlýk çaða doðru ülkeyi götürüyor. Ülkemizin sorunlarý saymakla bitmiyor. Ben bu sorunlarýn bu kafa anlayýþýyla çözüleceðine inanmýyorum. Sosyalizmle her türlü sorunun çözüleceðine inanýyorum. Hüseyin Habip Taþkýn
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0