ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

KÂBUSLU GÜNLERDEN GEÇSEKTE GELECEKTEN UMUTLUYUM YA SİZLER?

28 Aralık 2016

habibtaskin

KÂBUSLU GÜNLERDEN GEÇSEKTE GELECEKTEN UMUTLUYUM YA SİZLER? Zor günlerden hepimiz geçiyoruz. Korku imparatorluğu yaratılarak insanların sindirilmesi, kurulacak olan şeriat düzenine, soygun ve talana boyun eğmemizi istiyorlar. Devletin tüm aygıtları AKP iktidarına ve tek adam Erdoğan'a çalışıyor. 7 Haziran 2015 seçimlerine hazırlık yapan tüm partilerden biri olan HDP bürolarına saldırı, yakma ve bombalama dâhil olmak üzere, 06 Haziran 2015 Diyarbakır'daki HDP mitingi bombalamalarla baraj altında kalmasını sağlamaya çalıştılar. Seçim sonucunda AKP iktidarı alınca bombalamalar ve saldırılar anında durdu. Araştırması sizden! AKP sistem içinde kendi ideolojisini kalıcı hale getirmeye çalıştı ve büyük oranla başardı. Palanlarını yıllar öncesinden hazırladı. Tasfiyelerle, baskılarla, tutuklamalarla, baskınlarla ve ince rötuşlarla işlerini yoluna koymaya çalıştı, çalışıyor. 2016 yılının sonunda Başbakanlık, Cumhurbaşkanlığı adı altında tüm yetkilere sahip olmak isteyen bir Erdoğan var. İlle de olacağım diyor. “Benim malımı ve can güvenliğimi sizler koruyacaksınız.” diyor. Kime? Kendisinden olan muhtarlara, valilere ve diğerlerine. Barış süreci birden buzdolabına kaldırıldı. Ardından HDP'liler topyekûn hedef alındı. Daha doğrusu ellerine ne verildiyse saldırdılar. CHP'lilere zaman zaman saldırılar oldu. Olanların tümünün Türkçesi: “Bana itaat edin! Ayağınızı denk atın!” Suriye'ye balıklama dalındı. Nede olsa kendi çocukları orada değildi. Ölenleri şehitlik mertebesiyle ödüllendirdiler. Türk askerlerinin katil İŞİD tarafından yakıldıkları bir video internet ortamına düştüğünde bomba etkisi yarattı. Zor günlerden geçerken coğrafyamızda tutuklama, işten atma, televizyon ve radyo kanalları kapatıldı. İnternet ortamından yayın yapanlar engellendi ve yayını sıfırlandı. Ne yazık ki, Türkiye tarihinde bunlar vardı. AKP iktidarında daha net gözükmeye başladı. FTÖ soruşturması adı altında önüne gelen muhaliflerin başını ezmeye çalışıyorlar. Dikkat ettiniz mi? Sendikalara üye olan, aktif rol üstlenenler bir bir atılıyor, tutuklanıyor. Eğitim önemli bir basamaktır. Eğitimimizin kalitesi yükselme devrine giremedi. AKP iktidarı “dindar nesil” yaratma adına yazboz tahtasına çevirdi. Türkiye coğrafyasında yandaşları artık, dişlerini açıktan gösteriyor. AKP'den destek bularak. Tüm bu olumsuzluklar olurken, ben umutsuz değilim. Sizlerde umutsuz olmayın. Kaybedecek hiçbir şeyimiz yoktur. Ama onurlu bir geleceği çocuklarımıza bırakmak bizlerin görevidir. Bireysel değil, toplumsallaşarak, çoğalarak, paylaşarak, birbirimizi dışlamadan, anlayarak, konuşarak, özgürlüğe, barışa kavuşabiliriz. Bizler yığınlarız, sakın unutmayın. Ne dersiniz? Hüseyin Habip Taşkın 26.12.2016
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.

Bu tartışmayı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0