ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

KAFANIZ ALMIYOR MU? BÝRLEÞMEK ZORUNDAYIZ! HEY HEY

30 Eylül 2016

habibtaskin

KAFANIZ ALMIYOR MU? BÝRLEÞMEK ZORUNDAYIZ! HEY HEY Askeri faþist darbeyi ve tek adamýn darbesini de savunmuyorum. Öyle bir sürece girdik ki, muhalefet eden, tehlikeli gördükleri kadýn, erkek, genç, yaþlý bu ülkede potansiyel suçlu sayýlmaktadýr. Türkiye'yi dünden bugüne yönetenlerin aðzýndan cilalý sözlerle “demokrasi” sözünü çok duyduk. Buda demokrasinin farlý, cilalý biçimidir. Þeriatýn ayak sesleridir. Ýyi duydunuz mu? Þeriatýn dedim. Aþama aþama uygulamaya geçiriyorlar. Ýyi ki bir baþarýsýz askeri darbe giriþimi oldu. Olmasaymýþ nasýl olurdu acaba? Ohal adý altýnda iktidarýný pekiþtirmek için Fetullahçý avýndan, devrimci, Kürt milletvekilleri, belediyeleri derken, iþine son verilenlerden birçoðu da CHP' ye oy atmýþ kesimdir dersem, ne düþünürsünüz? Olaylara seyirci kalmayý mý? Yoksa seslerin gür çýkmasý için birleþmeyi mi düþünüyorsunuz? CHP tabanýna ve herkese sesleniyorum. Birleþmek zorundasýnýz. Zorundayýz. Tek baþýna hiçbir parti ve ya kurum güçlü deðildir. Hitler faþist Almanya dönemi ile Ýran'a þeriatýn nasýl geldiðini inceleyerek netleþin. Benim partim güçlüdür derseniz kendinizi avutursunuz. Kusura bakmayýn hiçbiriniz güçlü, yeterli deðilsiniz. Birleþerek, çoðalarak, paylaþarak aydýnlýða ulaþýrýz. Basýna yasak gelmeye devam ediyor. Birçok televizyon, radyo yayýný yasaklandý. Belediyelere kayyum atandý. Ýstediði gibi gaz ayarýný kendi çýkarlarýna çeviriyorlar. Elleri güçlendikçe daha da bizlere karþý sertleþecekler ve acýmasýz olacaklar Hayat TV, Van TV, Zarok TV, TV 10, Azadi TV Türksat yayýnýndan çýkarýldýlar. Sýrada Halk TV, Sözcü Gazetesi ve diðerleri de vardýr. Sýrada olanlar kapatýlan televizyon, Radyo, gazetelere sahip çýkýn! Sizde tek baþýna bir hiçsiniz! Türkiye'de faþizm saldýrýyor. Kemal Kýlýçdaroðlu' da, CHP 'de gün gelecek hedef tahtasýnda linç giriþimiyle karþý karþýya kalacaktýr. Safýnýz MHP+AKP olmamalýdýr. Sosyal Demokratlýða kesinlikle sýðmaz. AKP ve tek adam diktatörlüðü taþlarýný örmeye ve icraatlarýný yapmaya devam ediyor. Bu yapýlanlarý hiç kimse okuyamýyorsa, bu bir eksikliktir. Güçler birleþilmelidir. CHP, HDP, Birleþik Haziran, EMEP,ESP, Halk Evleri ve isimlerini yazamadýðým kurum, kuruluþlar, sendikalar, sanatçýlar, edebiyatçýlar, þairler, tiyatrocular, iþçiler, köylüler, sistemden hoþnut olmayanlar. Birleþmek zorundadýr. Yoksa bu yolun sonu karanlýktýr. Korkmayýn o kabuðunuzu atýn yepyeni aydýnlýk bir dünya için coðrafyamýzýn çok dilli, kültürlü, renkli insanlarýyla birleþin, paylaþýn, bölüþün. Ezenin ezilenin, savaþlarýn, sýnýrlarýn olmadýðý bir dünya hepimize yeter. Hüseyin Habip Taþkýn 29.09.2016
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0