ForumPolitikitiraf.izmir  Yeni Konu 

ÝMC TELEVÝZYONUNU SUSTURDUÐUNUZU MU SANIYORSUNUZ?

06 Mart 2016

habibtaskin

ÝMC TELEVÝZYONUNU SUSTURDUÐUNUZU MU SANIYORSUNUZ? AKP iktidarý var gücüyle kendisine karþý muhalif basýnlarý da susturmaya baþladý. Kanun benim diyen Erdoðan'ýn aðzýndan çýkan her söz adaletsizliðe takýlarak yerine getiriliyor. Bu baský, korkutma nereye kadar gidecek? Elbette bu sistem böyle gitmeyecektir. Ama birçok basýn emekçisinin caný yanacaktýr. Türkiye'de ekonomi yalan rüzgârý gibi savruluyor. Emekçilerin, yoksullarýn canýný acýtýrken bir avuç sermayedarýn iþleri týkýrýnda ilerliyor. Ýç savaþ rüzgârý estikçe esiyor. O da emekçileri, garibanlarý vuruyor. Savaþ çýðlýðý atanlarýn çocuklarý, aileleri koruma altýnda nede olsa. Kürtlerin yaþadýðý bölgelerde kan akýtýlmaya, evleri top atýþlarýyla yýkýlmaya, çocuklarýn ve yetiþkinlerin öldürülmeleri devam ediliyor. Suriye'de, viraneye dönmüþ yerleþim binalarýný andýran görüntüler, Kürt bölgelerinde de ayný durumda. Tek adama itaat edinceye kadar, Padiþahlýk diktatörlüðüne evet diyinceye kadar ben önüme geleni ezer geçerim demeye getiriliyor. Ama bu gidiþ nereye kadar? Bu iç savaþýn yansýmasý nereye kadar uzanacak dersiniz? Basýn hele hele tek adama TC devletinin uygulamalarýna karþý ise o basýn çýranýn yanýþý gibi yanmýþtýr. Kýsacasý kukla bir basýn isteniyor. Yalakalýk yapacak, aðamsýn, paþamsýn diyecek, sýrtýný sývazlayacak yazar kadrosu isteniyor. ÝMC Televizyonu Kürt bölgelerinde, Suriye'de, Rojava'da ve Artvin Cerattepe'deki madencilik faaliyetleri ile diðer yerlerdeki olan olaylarý, olumsuzluklarý olduðu gibi kanalýndan vermesiyle TC devletini, iktidar AKP'yi ve Erdoðan'ý rahatsýz etmiþtir. Her zamanki gibi yaptýklarý halkýn haber alma özgürlüðünü engellemektir. Tek adam ve adamlarýnýn emriyle “Ankara Cumhuriyet Baþsavcýlýðý, Türksat Genel Müdürlüðü'ne gönderdiði bir yazýyla kanalýmýzýn Türksat uydusundan çýkarýlmasýný talep etti ve Türksat da hemen bu isteði yerine getirdi, yayýnýmýz aceleyle kesildi.” Görüyorsunuz emir jet hýzýyla uygulanýyor. Yargýnýn baðýmsýzlýðýný ben bu ülkede bugüne kadar görmedim. Baský ve korkutma, sindirme dönemlerini bir yanýyla yaþýyoruz. Ýyiye deðil günden güne bizleri gümbürtüye doðru itiyorlar. Faþist diktatörlüðe doðru gidiyoruz. Birleþmek zorundayýz. ÝMC Televizyonuna yapýlan baskýyý hepimiz kýnamak zorundayýz. Kürt bölgelerindeki katliam haberlerini, Türkiye ve Suriye'deki olaylarý her insanýn bilmesi gerekir. Hiçbir engelleme olaylarýn üstünü örtemez. Saltanatlarý ve sömürüleri için iþine gelmedikleri basýna istediði gibi baskýyý uygulayamaz. ÝMC Televizyonunda haber yapma ve duyurma hakký vardýr. Ýnsanlýk onuru için ÝMC Televizyonuna sahip çýk. Hüseyin Habip Taþkýn
Uyarý

Yorum yazabilmek için üye olmalý ve oturum açmalýsýnýz.

Eðer sitemize üye deðilseniz buraya týklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eðer üye iseniz oturum açmak için buraya týklayýn.

Bu tartýþmayý Facebook'ta paylaþabilirsiniz:
Facebook'ta paylaþ
0