NAZARZEDE KLİNİĞİ

11 Mart 2022 11:10 / 640 kez okundu!

 

 

"Nazarzede, Sadık Yemni bu eseri yazmadan önce var olmayan bir kelimeydi. Bu eserde buna benzer bir çok yeni kelime ve ifadelerle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Sadık Yemni okuyorsanız buna hazırlıklı olmalısınız. Görmek ve görülmenin dayanılmaz hafifliği, hatta hafif meşrepliği noktasından hareketle yayın dünyasına giren bu eserin kapağı, içeriğine uygun olarak tam bir görsel sanat eseridir."

 

****

 

NAZARZEDE KLİNİĞİ

 

Sevgili dostlarım, İstanbul’daki metaversel kurulum aşamasını anlatan ve  Faustvari bir roman olan Nazarzede Kliniği adlı romanım üzerine yazılmış iki kısa incelemeyi aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz. Aradan 7 yıl geçti ve o sırada bahsini ettiğim yapı şimdilerde iyice görünür hale geldi.

Nazarzede, Sadık Yemni bu eseri yazmadan önce var olmayan bir kelimeydi. Bu eserde buna benzer bir çok yeni kelime ve ifadelerle karşılaşmanız kaçınılmazdır. Sadık Yemni okuyorsanız buna hazırlıklı olmalısınız. Görmek ve görülmenin dayanılmaz hafifliği, hatta hafif meşrepliği noktasından hareketle yayın dünyasına giren bu eserin kapağı, içeriğine uygun olarak tam bir görsel sanat eseridir. Yazarın, roman kahramanımız Ahmet Kadir’in şahsında, 21. yüzyıl insanını soyup, neredeyse çırılçıplak teşhir ettiği ve bunu şahsın mahremiyetine binaen alenileştirmeden, bayağılaştırmadan yaptığı Nazarzade isimli eseri, fantastik edebiyatımıza yeni bir soluk getirecektir.

“İnsan beden ötesi bir mahluktur Ahmet Efendi. Metaya aşırı düşkünlük onu küçücük bir ten kafesine hapseder ve insan giderek kendini bedenden ibaret sanır.”

 

SADIK YEMNİ

 

https://sadikziyayemni.blogspot.com/2022/03/nazarzede-klinigi-inceleme.html

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.