KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞTAYIZ, ESKİ YOLDAŞLARIMIN DİKKATİNE!

07 Mayıs 2023 16:34 / 432 kez okundu!

 

 

"Savunma sanayii, uzay, sağlık alanındaki tüm dünyanın kabul ettiği muhteşem atılımlara sahip çıkarak mı yoksa bir zamanların gizli dergisi ATILIM üstüne avcı hikayeleri anlatmaya devam ederek mi halka ulaşacağız? Elbette "halka ulaşmak" gibi bir amaç hala kaldıysa ortada 😞"

"Torunlarını yeniden IMF'nin kölesi yapmaya çalıştıklarını göremiyorlar. Ülke tarihimizde IMF'yi ilk kez kapı dışarı eden kişiyi "baş düşman" ilan edenler; geçmişteki "Yanlış Solculuk" yıllarımızın içindeki son iyilik kırıntılarını da heba ediyorlar."

 

***

KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞTAYIZ, ESKİ YOLDAŞLARIMIN DİKKATİNE!

Ülke tarihimizin en önemli seçimine bir hafta kaldı.

Ekmelettin'e tıpış tıpış oy vermeye zorlanmayı içlerine sindirenler; "gel bakalım Muharrem"ciler; şimdi de Türkiye tarihinin EN Amerikancı, EN ezik batıcı, EN FETO'cu, EN PKK'cı, EN dolapçı, EN kaosçu, EN teslimiyetçi 7'li MAŞA'sına oy vermek için kendilerini ve çevrelerini ikna etmeye çabalıyor ve "bir hafta daha gözlerini kapa" sonra da gevşeklerden gevşek seç ve fazla da düşünme, BAS GEÇ diyorlar. 

Ne için? 

"Yeter ki Erdoğan gitsin!" diye... 

Ne acıklı bir düşüş 😞 

Özellikle eski yoldaşlarımın bir kısmı için... 

Ne Bağımsız Türkiye, ne Kahrolsun Emperyalizm umurlarında... 

20 yılda Anadolu insanında oluşan özgüveni, bunu onlara vereni görmezden geliyorlar, hatta doğrudan bu özgüvene saldıranları desteklemek anlamına gelecek oy verme hedeflerini havada uçuruyorlar. 

Torunlarını yeniden IMF'nin kölesi yapmaya çalıştıklarını göremiyorlar. Ülke tarihimizde IMF'yi ilk kez kapı dışarı eden kişiyi "baş düşman" ilan edenler; geçmişteki "Yanlış Solculuk" yıllarımızın içindeki son iyilik kırıntılarını da heba ediyorlar. 

14 Mayıs 2023, ileride tarihçilerin çok sık değineceği bir dönemeç olacak. 

Olacak da, bizim bu tarihteki yerimiz ne olacak? 

Plastik leğenlerde kağıttan kayık yüzdürmeye çalışanlardan mı yana olacağız yoksa 3. Dünya savaşı çığlıklarının ortasında dünyanın ilk SİHA gemisini üretip, bizim güvenliğimiz için Mavi Vatan'ın kıyısına demir atanlardan yana mı? 

NATO'nun yönettiği ülke mi olacağız, NATO'ya ayar veren mi?

IMF'ye borç veren mi olacağız, ülkeyi yeniden bond çantalı IMF memurlarının ceberrut haydutluğuna teslim eden mi?

"Libya'da ne işimiz var?"cı mı olacağız yoksa Mavi Vatan için Libya ile tarihimizin en önemli anlaşmasını imza atıp "İlk hedefimiz Akdeniz" demeyi sürdüreceklere mi destek vereceğiz?

30 yıllık Karabağ sorununu, muhteşem Bayraktar desteğiyle 44 günde çözen Azerbaycan'ın yanında durmaya devam mı yoksa "maalesef Türkiye Azerbaycan'a yardım ediyor" diyen ezik batıcı Ünal Çeviközlü '7'li MAŞA'ya teslim olmak mı? 

Tüm Anadoluyu ağ gibi saran dev otoyollara, bizi yeni İpek Yollarına bağlayan Havaalanlarına, köprülere, tünellere, yüksek hızlı trenlere burun kıvıranlardan mı olacağız, yoksa tarihimizde yapılan her yeniliğe, her büyük yatırıma karşı çıkmış olanların yanında mı duracağız?

Halkın dini inançlarıyla alay edenlerden, içki içmeyi en modern eylem olarak görenlerden mi olacağız, yoksa kimsenin yaşam tarzını ötekine dayatmayan bir sistemi isteyenlerden mi?

Ülkemizde ilk nükleer santral kuran, muhteşem barajları hizmete açan, güneş ve rüzgar enerjisinde, petrol ve doğal gazda dev atılımlar yapan, memleketimizi hem finans hem enerjide merkez ülkelerden biri yapmaya çalışanlardan mı yana olacağız, yoksa tarihimizdeki en kötü geleneğe sarılıp burun kıvırıcılardan mı olacağız?

Uzun zamandır dünyada süren uluslarüstü çekişmenin derinindeki ana neden konusunu es geçenlerden mi olacağız, yoksa onun çözümünde söz sahibi mi olacağız? Küresel rezerv paranın ne olacağı, patronunun kim olacağının kavgası verilirken, doların tahtı sallanırken sen kimin yanında olacaksın? USA'nın mı yoksa yerel para birimleriyle ticaretten yana olanların mı? Türkiye'nin yanında olmak isteyen kişi, Amerikancı, IMFci ittifakı nasıl destekler?

Savunma sanayii, uzay, sağlık alanındaki tüm dünyanın kabul ettiği muhteşem atılımlara sahip çıkarak mı yoksa bir zamanların gizli dergisi ATILIM üstüne avcı hikayeleri anlatmaya devam ederek mi halka ulaşacağız? Elbette "halka ulaşmak" gibi bir amaç hala kaldıysa ortada 😞
 
Karar sizin...

İlhami MISIRLIOĞLU

Son Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2023 10:20

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.