'İzmir'imiz için şimdi...

13 Temmuz 2009 01:23 / 1713 kez okundu!

 


Sevgili yazarımız İffet Diler, İzmirlilere, kendini İzmirli sayanlara, İzmirli olmak için yollara dökülen sevdalılara ve izmirizmir.net okuyucularına kendine özgü şiirsel üslubuyla bakın nasıl sesleniyor…


Merhaba,

Uzakta ve yakında olan tüm adalılar. Yani siz İzmirliler!.. 

Burada doğmayıp sonradan kendini İzmirli sayanlar. 

İzmirli olmak için yollara dökülen sevdalılar… 

Bu kentte neler yaşandığını merak edip uykusu kaçanlardan olduğunuzu biliyoruz. Çünkü biz www.izmirizmir.net ailesi olarak en az sizin kadar heyecan dolu, uykusuz geceler geçiriyoruz. 

Hep her şeyin daha güzel ve daha iyi olmasını istiyoruz aslında. 

Düşlerimiz var. Hayatla, yaşamakla ve İzmirle dopdolu. Ellerimizin arasındaki çiçeklerin her sokakta yeniden açtığını görmek komşularımızı hatırlatıyor. Denize dökülen merdivenlerin sohbetlerini yaşıyoruz burada.

Tüm bunları ancak birlikte başarabiliriz. Reklâm sayısının ve katılımın yükselmesi tek dileğimiz.

Ailemize gelecek olanlara, İzmir’in kapısının dostlara açık olduğunu hatırlatalım.

Sevgilerimizle…

İffet Diler
13.07.2009 


İffet Diler hakkında...

İnsanın kendini anlatması zordur. Onun için beni yazmayı kedim Boncuğa bıraktım. O da seve seve mmmmmmııııııırrr inildeyişleri içinde kuruldu klavyenin başına. Meraktayım bakalım neler yazacak?

Muavvv- 17 yıldır hayatına kurulduğum hizmetlim İzmir doğumlu. Karataş hastanesinde dünya’ya gelmiş. 1961 yılının 16 Ocak günü merhaba dediğinde hayata, babası çalıştığı bankadan armağan kazanmış. Arkadaşlarıyla eğlenmeye gitmişler. Ondan mıdır bilmiyorum eğlenmeyi gezmeyi, yeni tatları pek sever. Televizyonun olmadığı günlerin gecelerinde yapılan sohbetleri özlüyor. Bir de yaşamayı düşlediği Allianoi’u. Bugünlerde üzgün yine çünkü kazı iznini alamadılar. Kuşları, çocukları, ağaçları, sabahı düşlüyor. Umut inandığı sözcük. Onun için çalışıyor. Bana okuduğu kadarıyla bir iki dergide yazısı çıktı. Şimdilerde bu sayfalara yazmasının yanı sıra Sırtçantam, Fotogezgin gibi sitelerde de cümleleri yer almakta. Bir kedi olarak iyi baktığını söyleyebilirim. Epeydir peynir almıyor. Kızıyorum. Tüylerim dökülüyor diye de hep küvete tıkıştırıyor bozuluyorum. Sadece tarasa olmaz sanki. Tuhaf kadın işte. Mııırr…uykum geldi esneyip yastığıma kıvrılmalıyım. Muaaaaaaaaaav….

Eh iyi anlatmış denebilir. O kadar mama boşa gitmemiş. Bir iki ayrıntı. TRT’den emekli oldum. Eskinin eskisi bir spikerim desem abartır mıyım bilmem. Giritli bir baba ve annesi Türkistan’dan göç etmek zorunda kalmış hüzne komşu bir ailenin kızıyım. Gazi Basın Yayın’dan mezun oldum. İnternet sayesinde eski arkadaşlarımla karşılaşıyorum, kitap okumayı, balonları, gökkuşağı’nı, suyu seviyorum. Yazmak ruhuma iyi geliyor. 

--

www.allianoi.org
www.tudef.com
www.hasankeyfgirisimi.com
www.fotogezgin.com
www.sirtcantam.com

"Allianoi, Hasankeyf, Munzur... geleceğinizdir... Kafanızı kuma aklınızı suya gömmeyin..."

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
14 Temmuz 2009 18:19

latif

izmirin kızı deniz
denizi kız
sokakları hem deniz hem kız
necati cumalı

İzmiri yaşamak ise iffet gibi olur.
Sevgi dolu sayılar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.