YAŞAM TARZIMIZA GÜNLÜK MÜDAHALE İŞLERİ

18 Haziran 2022 15:51 / 335 kez okundu!

 

 

"O sırada otobüsüm geldi. Ben ona doğru koşarken cümlesinin kalanını duyamadım. Ama binme sıramı beklerken arkama dönüp; "sen ve senin gibiler, insanların giyim kuşamına karışma hakkını nerden alıyorsunuz? Utanın!" diye payladım. Ve otobüse bindim."

 

***

YAŞAM TARZIMIZA GÜNLÜK MÜDAHALE İŞLERİ

Hastanede enjeksiyon yaptırıp çıkmışım, bacağım da hafiften de olsa ağrıyor, durakta oturmuş otobüs bekliyorum. Üzerimde kısa pantolon ve tişört var. Yanıma benim yaşlarımda biri yaklaştı. Giyimimden cesaret almış olmalı ki başıyla otobüsün geliş yönünü işaret edip 'yakında Afganistan'a benzeriz' dedi. Benim de saftirikliğim tuttu, zaten canım burnıumda, ne dediğini kavrayamadım. Elimde telefon var. MOBİETT uygulamasını indirmişim oradan otobüslerin geliş saatlerini takip ediyorum. Sandım ki otobüs gecikti ona taş atıyor. 

"Ne alakası var ya! Hepsinin saati var ona göre geliyor." 

Başıyla durağın az ötesini işaret ederek 'Yok ona demedim, şuraya baksanıza' dedi.
Başımı çevirip onun işaret ettiği tarafa baktım. Bir kaç tesettürlü kadın, onların biraz ilerisinde belki tarikat ehli, dersten gelen, belki de mülteci; sarıklı, cüppeli, şalvarlı iki genç adam... Bunlar otobüs beklerken birbirlerinden ayrı olarak aralarında sohbet ediyor. Bende jeton düştü tabii. Sinirlendim.

"Ne var canım; herkes istediği gibi giyinir. Ben böyle, onlar öyle. Bana ne; sana ne?"

"Öyle demeyin ama..."

O sırada otobüsüm geldi. Ben ona doğru koşarken cümlesinin kalanını duyamadım. Ama binme sıramı beklerken arkama dönüp; "sen ve senin gibiler, insanların giyim kuşamına karışma hakkını nerden alıyorsunuz? Utanın!" diye payladım. Ve otobüse bindim. Ağzının payını verebildiğim için o kadar rahatlamıştım ki bacağım ağrıdığı halde bana yer verilmemiş olması hiç de derdim olmadı.

Şu sokak propagandasından bana 'ö' geldi. Hani şu cep telefonlarına gelen istenmeyen mesajları yasaklıyorsun ya, bir daha gelmesin diye. Ama onlar göndermeye devam ediyor. Şikayet etmen gerekiyor. Bunlara da öyle bir şey olsa da...

Firuz TÜRKER

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.