SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ

24 Haziran 2024 17:11 / 76 kez okundu!

 

 

Bunların dolandırıcı ve arsız olanları üzerine yazdım da bir başka çeşidi daha var onlara 'trol' deniyor. Ötekiler kımılsa bunlar da süne. Yani aynı familyadan, tarım zararlısı.

Bunların şaklabanlığı 'siyaset' üzerinden. Yarım yamalak bilgiyle ahkam kesmeye, 'toplumsal tabuları' yıkmaya çalışır görünürler. Asli görevleri toplumun sinir uçları ve değerleri ile oynamak, onları değersizleştirmeye çalışmak.

 

*****

 

SOSYAL MEDYA FENOMENLERİ

 

Bunların dolandırıcı ve arsız olanları üzerine yazdım da bir başka çeşidi daha var onlara 'trol' deniyor. Ötekiler kımılsa bunlar da süne. Yani aynı familyadan, tarım zararlısı.

Bunların şaklabanlığı 'siyaset' üzerinden. Yarım yamalak bilgiyle ahkam kesmeye, 'toplumsal tabuları' yıkmaya çalışır görünürler. Asli görevleri toplumun sinir uçları ve değerleri ile oynamak, onları değersizleştirmeye çalışmak.

Bunların çoğu FETÖ'cü hesap. Ama hemen hepsi yabancı servisler tarafından görevli. Görevleri toplumu, sahip olduğu değer ve hasletlerden soğutup, kimliğini kaybettirmek. Sömürgeciliğin temel eksenidir bu. Seni sen olmaktan çıkarıp kendisine benzetmek. Çünkü ancak onun dilini konuşur, onun inançlarını taşırsan hizmetini daha rahat gördürebilir. Aksi takdirde 'maazallah' bağımsızlık, özgürlük falan diye tutturabilir, sömürge düzenine baş kaldırabilirsin. Dinini değiştireceksin, dilini değiştireceksin, yazını değiştireceksin, giyim-kuşamını değiştireceksin, haftalık tatil gününü değiştireceksin... Velhasıl her şeyinle onlara uyumlu olacaksın. Misal, çocuklarına onlardan isim koysan balla lokum. Madem bunlarla medeni olunuyorsa hala kendi alfabesini kullanan Yunanistan nasıl oluyor da 'medeniyetin beşiği' oluyor?

Böylece gözlerinde Fransız olursun, İngiliz olursun, Alman olursun ama rengin aynı kalır. Olursun olursun da ikinci sınıf olursun. İşte bu sosyal medya trollerinin ve 'yutubır' denilen kesimin önemli bir kısmı bununla işlevlendirilmiştir.

Adam Arnavut. Ailesi Müslüman, küçük yaşta Türkiye'ye gelmiş, Atatürkçü olmuş, adı Diamond. O bile gerçek değil. Olabilir bunlar gayet normal. Normal olmayan bu şahsın Müslümanlık üzerine boyundan büyük laflar edip kafa karıştırmaya çalışması. Bunu yapamayacağını bildiğinden dini inançla oynamaya kalkışıyor.

Türkiye bu, kendisi dinle ve İslam'la alakalı olmadığı halde onun hakkında ahkam kesen, Müslümanlara akıl vermeye kalkanlardan çok çekti. Size ne kardeşim? Müslümanın dini kendine, sizin inancınız size. Ama öyle değil işte. Akılları sıra insanları inançlarından döndürmek. Kendilerini buna adamışlar. Tabi adanmışlığın ardında başka gizli servislerin parmağı yoksa.

 

Firuz TÜRKER

20.06.2024

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.