İKİ AYŞENUR

24 Kasım 2022 14:06 / 344 kez okundu!

 

 

Birincisi Ayşenur ALKAN; '21 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan, Gaziantep Karkamış ilçesine YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit oldu. İkincisi Ayşenur ARSLAN; 'PKK'nın roket saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, saldırıya ilişkin skandal ifadeler kullandı.

 

****

 

İKİ AYŞENUR

 

 

Birincisi Ayşenur ALKAN; '21 yaşındaki öğretmen Ayşenur Alkan, Gaziantep Karkamış ilçesine YPG/PKK'lı teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit oldu. Genç öğretmenin, saldırı esnasında öğrencileri sığınağa götürerek olası bir faciayı önlediği ortaya çıktı. Anne Hayriye Alkan, "Ben çocuğumu yoksullukla büyüttüm, okuttum. Ne zorluklarla okudu. Hayalleri vardı, çalışıp kazanıp yoksullara yardım etmeyi çok istiyordu" diye konuştu.

Okulun koridorlarını kontrol eden Alkan'ın öğretmenler odasına baktığı esnada okul bahçesine düşen roketten saçılan şarapnel parçaları ile hayatını kaybettiği ortaya çıktı'.

İkincisi Ayşenur ARSLAN; 'PKK'nın roket saldırısına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan, saldırıya ilişkin skandal ifadeler kullandı. Terör örgütü PKK'nın bu saldırıyı Pençe Kılıç Hareketı'na misilleme olarak gerçekleştirdiğini söyleyen Arslan, "Durduk yerde böyle bir saldırı beklenmezdi" ifadesini kullandı'.

Bu Ayşenur daha önce de bu tür saldırıların 'AK Parti'nin işine yaradığını' söylemiş, PKK tarafından değil de devlet tarafından yapıldığını ima etmişti.

Aynı Ayşenur, iki sene önce de 'ben silahlı mücadeleye başlayalım demiyorum ama...' diye başlayarak 'gericiliğe, faşizme, her türlü çağdışı ideolojiye karşı silahlı ya da silahsız mücadele ödevimizi yapmalıyız' diyerek silahı ve terörü kutsamıştı. Bu sözlerle gerçekte ne demek istediği sır değildir.

Gel şimdi bu iki Ayşenur'u bir tut. İkincisinin zihniyetiyle teröre karşı birlik ol, olabilirsen.

 

Firuz TÜRKER

23.11.2022

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.