Esen ÇOBAN Hakkında

2 yazısı var

 

Esen ÇOBAN

Esen Çoban, 16 Şubat 1970‘de Türkiye’de doğdu. İlkokulu 4. sınıfa kadar Ankara’da okudu. Küçük yaştan itibaren gördüğü sorunları ve öngördüğü çözümleri devlet büyüklerine mektuplar yazarak paylaştı. İlkokulu İstanbul’da, orta okul ve liseyi English High School’da (İngiliz Lisesi) tamamladı. İngiltere’de London Huron University’de eğitimine devam etti. Burada okulu temsilen katılmış olduğu uluslararası yarışmada 35 hafta boyunca birinciliği elinde tuttu. Stajını Londra Visa Card genel merkezinde tamamladı.

 

Ekonomi ve Uluslararası İş İlişkileri çift anadal lisans diplomasını Onur derecesi ile aldıktan sonra Türkiye’ye döndü. Evli ve bir çocuk sahibi olan Esen Çoban, 2002 yılında Birleşmiş Milletler iyi niyet elçisi olarak “Uluslararası toplumlarda gençlerin ve çocukların entegresyonu” yoğunluklu projelerde aktif görev aldı.

 

Bir çok saygın uluslararası insani yardım projesinde finansal yatırım danışmanı olarak başarıyla görev yaptı.

 

2005/ 2017 yılları arasında uluslararası bir finans şirketinde kurucu ortaklık ve CFO görevlerini üstlendi.

 

Murat Aksu ve Selin Işıksalan ile kurmuş olduğu Plus 99 ile birlikte öğrencilerin daha kaliteli mekanlarda, çok daha uygun maliyetlerle konaklayabilmelerine olanak sağlamak amacıyla, yenilikçi ve çevreci vizyon çerçevesinde bir ilki gerçekleştirdi.

 

Elektrikli ve Hibrid Araçlar Derneği kurucu üye ve başkanlık görevlerini de yürüten ve hayat felsefesini disiplinli çalışmak üzerine kuran Esen Çoban; başarının sadece maddi kazanımlar üzerinden değil, dünyaya, insanlığa ve ülkesine kattığı değerler üzerinden de ölçülebileceğine olan inancıyla çalışmalarına devam ediyor.

 

Esen ÇOBAN Yazıları

Ne bilmediğini bilenin önünde saygı ile eğiliyorum!

05 Ekim 2018 2686 Kez Okundu 0 Yorum Var

KIZMIYORUM, 'HUZURU BOZANLAR'I KUTLUYORUM.

12 Eylül 2018 2846 Kez Okundu 0 Yorum Var