GERÇEK BİR MÜZİSYENE VEDA

07 Kasım 2020 11:09 / 969 kez okundu!

 

 

Timur Selçuk: Küslüklerin sonu yok. Anlaşamayabiliriz, olabilir ama sevgi ve saygıda kusur etmediğimiz sürece her bahar, her sonbahar, her kış, her yaz gönlümüz çiçek açar. Allah'a emanet olun.

 

 

****

 

GERÇEK BİR MÜZİSYENE VEDA

 

 

Fikir babası olduğum #KırmızıKaranfilMüzikFestivali için #TimurSelçuk #CemKaraca #ŞanarYurdatapan ile çalışıp 1978 ve 79’da İzmir’de muhteşem iki etkinlik yaptık. Festivali 12 Eylül sonrası 1984, 85 ve 87’de Hollanda’da onsuz tekrarladık. Şimdi iyice onsuzuz. Ben Türkiye’ye döndükten sonra yeniden buluşmuştuk. Tarih Vakfı dönemimde, Cumhuriyetin 75. Yılı vesilesiyle tarihi Darphane binalarında para almadan bir konser vermişti. Orada Kırmızı Karanfil günlerini anmıştık. Çok yönlü, gerçek bir müzisyendi. Babasının kuyusuna bakraç salladıkça, ayakları kendi toprağına daha çok basmaya başlamıştı. Yapacak daha çok şey vardı... Son dönemlerindeki dini anlamda daha inançlı duruşu nedeniyle, eski ateist solcu destekçileri ondan biraz uzaklaşmıştı. Buna rağmen merhum Timur Selçuk'un son vedası şöyleydi:

"Küslüklerin sonu yok. Anlaşamayabiliriz, olabilir ama sevgi ve saygıda kusur etmediğimiz sürece her bahar, her sonbahar, her kış, her yaz gönlümüz çiçek açar. Allah'a emanet olun."

'Ne güzel esirgiyor hepimizi, ne güzel bağışlıyor...'

#TimurSelçukVefatı nedeniyle çok üzgünüm 🙁 Allah rahmet etsin.

İlhami MISIRLIOĞLU

06.11.2020

 
 
 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.