MUTLULUĞU SEÇİYORUM!..

21 Mart 2010 21:17 / 1880 kez okundu!

 


Ara ara kuşkuyla bana sen hep böyle misin diye sorar bazıları. Hep mi mutlusun? Hep mi optimist? Hiç kızmaz mısın? Hiç mi kötü bir şey olmaz senin hayatında??

Olmaz olur mu? Tabii ki üzülürüm, kızarım, öfkelenirim, kendimi kötü hissederim. İnsanım, insan.

Ben mutlu, huzurlu olmayı seçiyorum! Bu benim ilk eylemim. Ben önce bu durumu seçiyorum. Bir şey olmasını beklemeden. Beni mutlu edecek veya mutsuz edecek bir olay başıma gelmeden ben seçimimi yapıyorum. Böyle olunca da her şey bu seçime göre işliyor. Bu seçime ulaşmaya da bir anda vahiy gelerek karar vermedim. Kendimi çok üzerek geçirdiğim uzun yıllar sonunda artık daha fazla böyle yaşamak istemediğime karar verip, bu ruh halinden çıkmanın yollarını aradım ve de gördüm ki çıkılabiliyormuş. Etrafımda ne olursa olsun ben kendimi eğer istersem iyi hissedebiliyormuşum. Bir anda mı oluyor? Hayır. Ne yapmam gerekiyor? Çalışmak. Nasıl kendimi üzmek için yıllarca çalışmışsam (evet! seni senden başka üzen yok), kendimi iyi hissetmek için de çalıştım. Kendime zaman harcadım. Ve baktım ki, iyi bir şeyin olması gerekmiyor mutluluk için. Her şeyin çok kötü gittiğini zannettiğin zaman bile sen içsel bir mutluluk ve huzur duyabiliyorsun.

Bu halde yaşamaya başlamak hayatına daha çok bu halle aynı titreşimde olan olayları ve insanları çekiyor. Seninle titreşmeyen bütün olaylar ve insanlar zamanla hayatından çıkıyor. Sen mutluluk ve huzuru daha çok kendine çekiyorsun . İşte ben de bu noktada hayatımın işini kendime çektim. Yaşam koçluğunu yaptıkça bu dünya için yapabileceğim, değiştirebileceğim bir şeyler olduğunu gördükçe, bir fark yarattıkça, yaptığım her şey için kendimi iyi hissediyorum. Tekrar hatırlatmak istiyorum. Bu noktaya gelmem benim kendimi iyi hissetmeyi isteme kararımla oldu. O farkı önce kendimde yaratmamla oldu. O kararı verip, uygulamaya geçip, karşıma çıkan beni kendime ulaştıracak her çalışma, her rehber, her kitaptan yararlanıp ve en çok da beni üzen başkaları ve olaylarla vakit harcamayı keserek her şeyin bende başlayıp bende bittiğinin farkına varıp, dış dünyamda yaşadığım her şeyin benim içimin yansıması olduğunu görüp, değişimi başlattım.

Hepimiz kendi hayatımızı daha iyiye götürmenin yollarını bulabiliriz. Ya da bulunduğumuz yerde oturup birinin bizi kurtarmasını bekleyebiliriz.

Kötü haber: O kurtarıcı hiçbir zaman gelmeyecek!

İyi haber: O kurtarıcı sensin!


Muhteşem bir hafta sonu olsun…


Violet Alalof
Yaşam Koçu-İzmir

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.