KAMUDA TASARRUF İÇİN MECLİS BAŞKANINA ÇAĞRI

19 Temmuz 2023 17:08 / 891 kez okundu!

 

 

"Ne olur ‘gelip geçmiş` değil, `İz bırakmış, devrimci bir Meclis Başkanı` olarak anılın. Kamuda tasarrufa meclisten başlayın. Meclisi küçültün, şatafat ve halkın gözüne batan israfı sonlayın. Arabalar, Telefon faturaları, Restaurantlar, Personel enflasyonu vb."

 

***

KAMUDA TASARRUF İÇİN MECLİS BAŞKANINA ÇAĞRI

Hazır ‘Kamuda tasarruf’ demişken

Sn. Başkan Numan Kurtulmuş,

Ne olur ‘gelip geçmiş` değil, `İz bırakmış, devrimci bir Meclis Başkanı` olarak anılın. Kamuda tasarrufa meclisten başlayın. Meclisi küçültün, şatafat ve halkın gözüne batan israfı sonlayın. Arabalar, Telefon faturaları, Restaurantlar, Personel enflasyonu vb.

Mesela TBMM Başkanlık Divanı üyeleri için kiralanıp tahsis edilen ve her birine bir dünya aylık kira bedeli ödenen (Yakıt, vergi vb.) onlarca AUDİ A6 marka makam arabası ne kadar vicdani? Niçin herkes kendi arabasını kullanmaz?

Mesela Ankara`nın en ucuz yemekleri niçin -sadece gelir düzeyi en yüksek insanlarının gidebildiği- meclis restaurantlarında yenir? Meclisimiz gibi vekilleri de bu ayıpdan kurtarın lütfen.

Meclis Halkla İlişkiler binasına kimler gidebiliyor Sn. Başkan? Sadece milletvekili tanıdığı olanlar. Pekala niçin gidiyorlar? Her ne kadar ‘istişare ettik’ filan gibi yalanlarla süsleselerde sadece ‘İşlerini görmek’ için. Tayin, atama, ihale, iş takibi vb. Pekala milletvekili tanıdığı olmayanların günahı ne Sn. Başkan?

Türkiye’de adaletsizliğin en büyük sembolü gibi duruyor orada TBMM Halkla İlişkiler binası. 

Bir düşünün bunları Sn Başkan ve emin olun bütün Türkiye alkışlayacak sizi bütün Türkiye.

Mehmet ÇEK

Son Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2023 12:43

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.