İŞİN ASLI

07 Aralık 2021 21:41 / 555 kez okundu!

 

 

Şu işin aslını da bir daha konuşalım. Bu ülkede farklı merkezlere değil, hukuka bağlı, adil bir yargı mekanizmasına sahip olma ihtimalimiz hiç değilse yakın zamanda mümkün değil. Bu ülkede bir süre daha bilim, ilim, demokrasi, hukuk adına iyi, güzel bir şey pek çıkmaz. Çünkü akademik üst yapı geçen yüzyılın siyaset fabrikasından çıkma ilkel ideolojilerin savunucusu bir çetenin işgali altında. 

 

****

 

İŞİN ASLI

 

Şu işin aslını da bir daha konuşalım...

Bu ülkede farklı merkezlere değil, hukuka bağlı, adil bir yargı mekanizmasına sahip olma ihtimalimiz hiç değilse yakın zamanda mümkün değil. Bu ülkede bir süre daha bilim, ilim, demokrasi, hukuk adına iyi, güzel bir şey pek çıkmaz.

Çünkü akademik üst yapı geçen yüzyılın siyaset fabrikasından çıkma ilkel ideolojilerin savunucusu bir çetenin işgali altında.

Çünkü yüz yıl boyunca bu ülkede yeri gelmiş inançlı Müslümanlar, Başörtülüler, Kürtler, yeri gelmiş Solcular, Sağcılar okuyamamış ama bir kesim var ki Cumhuriyet tarihi boyunca bütün kapılar onlara açılmış, onlar okumuş, mezun olup, makamlara yerleşmişler: KEMALİSTLER.

Bunlara son 30 yılda devlet içerisinde devlet olmuş, gerektiğinde sınav sorularını çalıp örgüt üyelerine dağıtmak suretiyle başka hiç kimseye şans bırakmayacak mafyavari yöntemlerle çalışarak ortaya dev bir diplomalı ordusu çıkarmış FETTULAHÇILAR katıldı.

Look at the tabela 🙂

Say bakalım sağdan sola, tamamına yakını kimlerden oluşuyormuş subay, polis, akademisyen, bürokrat, hukukçu ordumuzun? KEMALİSTLER VE FETTULLAHÇILAR!

Şimdi söyle: Mesela bunlardan oluşan bir hukukçu ordusundan hukuka bağlı, adil bir yargılama bekler misin?

Senin karşında Pensilvanya`daki alçağın emriyle karısının başını kıçını açacak kalibrede Fettullahçı savcılar, hükümetin çıkardığı yasalara misal bir ana dilde savunma hakkına direnen Kemalist hakimler vardi? Güneydoğu Baroları tümden Kandil’in aparatlarına dönmüş.

Senin karşında teröristler uykusunda polis memurlarını rahatça öldürebilsinler diye plaka okuma sistemini çökerten polisler vardı, Senin karşında cumhurbaşkanına hazırlayıp verdiği telefonu kendileri dinleyen TÜBİTAK`ın bilim adamları vardı daha düne kadar.

Türkiye`nin köprülerini, tünellerini Japonlar, İtalyanlar yaparken senin mimar ve mühendis odaların o köprüleri, havalimanlarını anayasa mahkemelerine şikayet etmekle, saraydaki iftar sofrasını, tuvalet klozetlerini araştırmakla meşguldü?

Enseyi de karartmayalım,

Sadece biraz zamana ve sabıra ihtiyacımız var.

10-15 yıl sonrasını hayal edin. Yüreklerinde vatan sevgisi ve aidiyeti ile sadece milletin emrinde yeni nesil akademisyenler mezun ediyor, edecek bu üniversiteler. Az sabır. Geliyoruz.

Mehmet ÇEK

05.12.2021

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.