GÜNÜMÜZDE GERÇEĞİ GÖRMEK DE, DOĞRU POLİTİK TUTUM DA KOLAY DEĞİL

13 Ekim 2023 14:16 / 412 kez okundu!

 

 

Yazarımız Mehmet Çek, yazar Nihat Genç'in Filistin ile ilgili bir sosyal medya notuna güzel bir yanıt verdi. Kimi zaman cesur saptamalar yapsa da çoğunlukla ideolojik saplantılarına ve "yüksek" egosuna yenilen Nihat Genç; "İslamcı" dediği muhafazakar kesimlere yönelik olarak alay edici bir üslupla seslenince, Mehmet Çek de kibar bir dille, gerçekte epeyi küfürbaz olarak tanınan yazara cevap verdi. Sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından izlenen ve takdir gören yazısını, Nihat Genç'in notuyla birlikte paylaşıyoruz çünkü günümüzde gerçeği görmek de, buradan yola çıkarak doğru politik tutum takınmak da kolay değil. Mehmet Çek bunu başarmış.

 

*****

 

Yazarımız Mehmet Çek, yazar Nihat Genç'in Filistin ile ilgili bir sosyal medya notuna güzel bir yanıt verdi. Kimi zaman cesur saptamalar yapsa da çoğunlukla ideolojik saplantılarına ve "yüksek" egosuna yenilen Nihat Genç; "İslamcı" dediği muhafazakar kesimlere yönelik olarak alay edici bir üslupla seslenince, Mehmet Çek de kibar bir dille, gerçekte epeyi küfürbaz olarak tanınan yazara cevap verdi. Sosyal medyada yüzbinlerce kişi tarafından izlenen ve takdir gören yazısını, Nihat Genç'in notuyla birlikte paylaşıyoruz çünkü günümüzde gerçeği görmek de, buradan yola çıkarak doğru politik tutum takınmak da kolay değil. Mehmet Çek bunu başarmış.

***

Nihat Genç'in sosyal medya notu şöyleydi:

"Sevgili İslamcı kardeşler, mücahid olup Afganistan'a savaşa koştunuz, Allahüekber deyip IŞİD'ci El Kaideci olup Suriye savaşına koştunuz! Hayırdır, Gazze'ye savaşmak için niçin koşmuyorsunuz? Çünkü Afganistan'da savaşırken arkanızda Amerika vardı, Suriye'de savaşırken arkanızda Amerika vardı (PKK da öyle arkasına Amerika'yı alıp savaşıyor). Türkiye'de iktidar olurken de arkanızda FETÖ ve Amerika vardı! Hayırdır?  Arkanızda Amerika olmadan bir cihadınızı göremeyecek miyiz?"

 

GÜNÜMÜZDE GERÇEĞİ GÖRMEK DE, DOĞRU POLİTİK TUTUM DA KOLAY DEĞİL

 

Ah Be Sevgili @nihadagenc ,

Hadi şimdi biri de çıkar sana derse `Bir zamanlar her devrimci gencin hayalini süslerdi Filistin, şimdikiler niçin Nişantaşı barları, LGBT hakları peşinde?`, ne diyeceksin?

Öyle ya? Nicelerimiz Filistin`e gitti savaştı, daha 1968`de Türkiye İşçi Partili iki genç (Abdulkadir Yaşargun ve Mustafa Çelik) şehit düşmedi mi Filistin`de?

1969 Haziran`ında Deniz Gezmiş, Yusuf Küpeli, Çi­han Alp­te­kin ve diğerleri Filistin değilse neredeydiler?

Yusuf Aslan "Bu­gün Or­ta­do­gu'da Ame­ri­kan em­per­ya­liz­mi­nin ile­ri ka­ra­ko­lu olan İş­ra­il'­e kar­si Arap halk­la­rinin verdiği an­ti­em­per­ya­list sa­vaş hepimizin or­tak sa­va­sı­dır" demiyor muydu? Hüseyinler Diyarbakır'da yakalandıklarında nereden dönüyorlardı? 

21 Şubat 1973`de Nahr el Ba­red Kam­pında sekiz Türk devrimcisi (Bo­ra Gö­zen, Ke­rim Öz­türk, Ca­fer Top­cu, Ah­met Öz­de­mir, Yu­çel Öz­bek, Ali Ki­raz, Şük­rü Ok­tu, Gü­rol İl­ban) İsrail Savaş Gemisinin baskınında şehit düşmedi mi?

Bu liste uzar.
Fakat sonrasında?

Filistin halkının İsrail faşizmine karşı mücadelesi bitmediyse Türk devrimcileri mi tükendi? Neredeler?

Ondan sonrası sevgili @nihadagenc, Türk Sol`una şırınga edilen bir İslam/Müslüman düşmanlığı...

Srebrenica alevler içinde yanıp, kızların ırzlarına geçilip, bebekler en güvenli yer bildikleri annelerinin kucağında katledilirken, katliamı bütün dünya gördü, bir tek Türk Sol`u KÖRDÜ Nihat.

Rusya destekli Ermenistan Ordusu çoluk çocuk demeden Hocali`de yüzlerce Karabağlı'yı katletti, feryatları arş-i alâ'dan duyuldu, bir tek Türk Sol`u SAĞIRDI Nihat.

Burma`da, Arakan`da bütün insanlığı dehşete düşüren katliamlar yaşandı. Türkiye kalktı gitti. Bir tek Türk Sol`u YOKTU Nihat.

Görmediler, Duymadılar, Yokları oynadılar.
Çünkü ölenler Müslümandı.

Haritada yerini dahi bilmedikleri Latin milletlerin adalet kavgalarına selam durdularda, yıllardır burnumuzun dibinde Çeçenler'in, Kırımlılar'ın bağımsızlık, Suriyeliler'in demokrasi arayışları ilgisini çekmedi Türk Sol`unun Nihat?

Çünkü onlar da Müslümandı.
Bu arızalı, soysuz tavır hiç değişmedi.

Mısır'da darbeciler seçilmiş iktidarı indirip, insanları meydanlarda kurşuna dizdiğinde öyle böyle değil alenen selamladı darbeyi Türk Sol`u Nihat? Çünkü siyaset yapma hakları gaspedilenler, katledilenler `islamcılar` idi değil mi?

Yahu yüzyılın en büyük trajedilerinden biri hemen yanıbaşımızda. Tankları, topları, varil bombalarıyla İran ve Rusya destekli Esat rejimi Suriye halkına karşı adaletsiz bir savaş yürütüyor. Ya GIK DEMEDİ Türk Sol`u ya da Esat katilinin yanında saf tuttu.

Savaştan kaçıp kapımıza sığınmış yüzbinlerce masum Suriyeli sivile düşman gözüyle baktılar, Çünkü Müslüman idiler.

Pekala hakikaten bu kadar duyarsız, hissiyatsız insanlar mı Türk Sol`u?
Ne alaka?
Paris'te birinin burnu kanasa bağrışıp çağrışıyorlar mesela? Marmaris`te 3 ağaç, Alaskalı bir Fok balığı için seferber olup yollara dökülüyorlar mesela?

O halde?
O haldesi şu Nihat: YENİ NESİL Sol`umuzun bütün duyarsızlığı da düşmanlığı da Müslümanlara.

Konuşturtma beni sevgili Nihat, bu mesele uzar.
Herkes de altında kalır.

Zaten hiç tokuşturmayalım da,
İlk taşı atacak en günahsızı aramak beyhude bir iş bu topraklarda.
Herkesin yok yazıldığı bir insanlık sınavı var.
Herkesin sustuğu bir adaletsizlik.

Son bir sözüm yeni nesil Sol çocuklara;
Size solculuğu kim, hangi şerefsizler böyle öğretmişse yanlış öğretmiş, yalan öğretmiş çocuklar. Kendi milletinin inancı, diniyle kavgalı, MÜSLÜMAN düşmanlığına endeksli solculuk nerede görülmüş?

Bence yeter, buradan dönün.
Üstünüze yapışmış bu İSLAM / MÜSLÜMAN düşmanlığıyla vedalaşın.

Bütün günahlarınız tarihe gömülü kalsın,
Bütün susmuşluklarınız dünde kalsın, bugün "KUDÜS" diyin bugün `GAZZE` diyin olmaz mı ?

Ve bunu KUDÜS, GAZZE`den önce kendiniz için yapacaksınız. 

 

Mehmet ÇEK

 

Son Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2023 14:22

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.