DOĞRU HABERCİLİK VE TÜRKİYE YÜZYILI

02 Kasım 2023 23:24 / 353 kez okundu!

 

 

Ülkemizin doğru haberciliğe en ihtiyaç duyduğu günlerdeyiz. Bunun yanında unutulmaması gereken çok önemli bir nokta var. Dünyanın ve bölgemizin önemli bir dönemeç aşamasında olduğu anda Türkiye, cumhuriyetinin 100. Yılını muhteşem bir hamle ile kutladı. 100 gemiyle, uçaklarıyla, harika organizasyonuyla dostlara güven düşmanlarına gözdağı verdi.

 

*****

 

DOĞRU HABERCİLİK VE TÜRKİYE YÜZYILI

 

Elbet bu ülkenin güvenliğine, adalet sistemine, ekonomisine yönelik bu kadar suikaste bir noktada ‘Dur’ denilecektir.

Yerinden bile kalkmadan senaryolar, kıçından yalan dolan ‘MİT Raporları’ yaz servis et? Bu kadar kolay mı? Türkiye’de kolay fakat doğru değil.

Bütün yayın politikalarını yalan ve yanlış bilgilendirme, manipülasyon üzerine kurmuş muhalif medya ile yani dezenformasyon ile reaktif değil proaktif mücadele elzem.

‘İfade Özgürlüğü’ sonuna kadar evet! Fakat ‘Doğru Bilgi’ye!

Yanıltıcı ve sahte haber konusunda 37 ülkede yapılan bir araştırmada, Türkiye %49 oranında yalan haber ile listenin en başında yer alıyor.
Tam anlamıyla bir `Yalan haber terörü` ile karşı karşıyayız. O kadar ki artık toplumda “gerçekten gerçek olan habere” karşı bir güvensizlik oluşmuş durumda.

Önü alınmazsa, bu yalan terörüne dayanacak bir demokrasi de devlet de ve bu yalan teröründen nasibini almayacak siyasetçi de yok.

Basın özgürlüğünü koruyan yasalar her zaman varolmuştur. Şimdi de mevcut.
Fakat halkı ve devleti basından, basının suistimalinden, istismarından koruyacak kanunlar yoktur. 

Basın özgürlüğünü koruyan kanunlar var fakat halkı, devleti full-time tetikçilik part-time gazetecilik yapan basın mensuplarından koruyan kanunlar yoktur.

İşler herkes için çok daha kötüye gitmeden bir yasal düzenleme şart. Kaliteli, hakikate sadık, verilere dayanan bir habercilik bu milletin de hakkı.

Tüm bunların yanında unutulmaması gereken çok önemli bir nokta var. Dünyanın ve bölgemizin önemli bir dönemeç aşamasında olduğu günlerdeyiz ve Türkiye, cumhuriyetinin 100. Yılını muhteşem bir hamle ile kutladı. 100 gemiyle, uçaklarıyla, harika organizasyonuyla dostlara güven düşmanlarına gözdağı verdi.

Erdogan tarafından 100 yıl sonra yeniden tam bağımsız bir dünya devleti olma yoluna sokulmuş Türkiye dünyanın yaşadığı bütün altüst oluşların içinden büyüyerek sıyrıldı.

Buradan devam eder.

Günümüz dünyası tecrübeli, halk desteği güçlü ve karizmatik liderlere ihtiyaç duyulan bir süreçten geçiyor ve Erdoğan, ülkesini yeni dünyanın parlayan yıldızı yapmak, kuruluşu tamamlamak adına bütün bu özelliklere sahip.

Erdoğan, yeni dönemde tüm enerjisini adına ‘Türkiye Yüzyılı’ denilen bu tarihi misyonun tekamülüne harcayacak ve ülkenin seçilmiş Cumhurbaşkanı ya da Parti lideri şeklinde politik bir değer olarak değil ‘Ülke Lideri’ olarak konumlanacak ve Türkiye modelini bütün dünyaya referans değer yapacak.

Türkiye’yi Kendi Yüzyılında İzleyin!

 

Mehmet ÇEK

 

 

Bu yazıyı Facebook'ta paylaşabilirsiniz+:
Facebook'ta paylaş
0
Yorumlar
Uyarı

Yorum yazabilmek için üye olmalı ve oturum açmalısınız.

Eğer sitemize üye değilseniz buraya tıklayarak hemen üye olabilirsiniz.

Eğer üye iseniz oturum açmak için buraya tıklayın.